Birštono merės pusryčiai su verslo atstovais: žinios apie tiltą, priminimai dėl rinkliavos, kalbos apie baudas ir nuogąstavimai dėl SAM sprendimų

Vacys Staknys

Spalio 25 d. Birštono merė Nijolė Dirginčienė pakvietė verslo atstovus susitikti prie kavos puodelio, pasidalinti informacija, pristatyti naujus sumanymus ir išgirsti, kaip sekasi verslui šiais neramiais laikais. Į susitikimą atvyko nemažai verslo atstovų iš privačių ir savivaldybės įmonių.

Merė Nijolė Dirginčienė pranešė, jog Birštone bus steigiamas Sveikatos centras funkciniu pagrindu ir penktadienį bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp 9 įstaigų. Buvo pranešta, jog kurorte įsikurs GMP brigada, o birštoniečiai galės pirminę reabilitaciją atlikti Birštono sanatorijose.

Savivaldybės vadovė informavo, jog yra realus planas pastatyti pėsčiųjų tiltą per Nemuną, o Kelių direkcija turėtų imtis pėsčiųjų ir dviračių tako nuo viršutinio Birštono iki Nemajūnų.

Birštono TIC direktorė Rūta Kapačinskaitė pristatė informaciją apie turistų srautus ir jų tendencijas. Nors šiemet turistų srautai lyg ir didesni nei praeitais metais, bet jie dar nepasiekė prieškovidinio 2019 metų lygio. Situacija Izraelyje ir karas Ukrainoje turi įtakos atvykimams iš užsienio.

Po šio pristatymo kalbėję sanatorijų ir viešbučių atstovai nebuvo linkę dramatizuoti situacijos ir patikino, jog metai, nors ir permainingi, nebus prasti.

Kaip ten bebūtų, situacija kurorte ne visur paguodžianti. Maitinimo įstaigos jautė infliacijos pasekmes, privalėjo optimizuoti savo veiklą, bet jų atstovai teigė, jog bendrai rezultatai neblogi.

Bendrovės „Birštono vandentiekis“ vadovas išsakė nuogąstavimą dėl riebalų patekimo į nuotekų tinklus ir priminė maitinimo įstaigoms, jog už jų nesurinkimą įmonės gali būti baudžiamos. Viešbučio „Pušynė“ atstovas išsakė pastabą ir savivaldybės įmonei, kuri, jo nuomone, turėtų surinkti riebalus iš gaudyklių.

Birštono merė pasidžiaugė, jog šiemet iš rinkliavos gali būti surinkta per 600 000 eurų suma. Merė pabrėžė, jog rinkliavą privalu mokėti, o ne naudoti savo poreikiams, ir pasakė, jog viena įmonė nesilaikė reikalavimo, bet šiuo metu sudaromas grafikas lėšų grąžinimui. Taip pat pirmą kartą buvo pateikta šiek tiek informacijos, kur rinkliavos lėšos keliauja. Tai viešųjų erdvių tvarkymas, Birštono TIC veikla, Birštono KC organizuojami renginiai ir kiti tikslai.

Dviejų valandų susitikimas paliko dvejopą įspūdį. Iš pirmo žvilgsnio, susitikime galima buvo pabendrauti, pasidalinti informacija. Iš kitos pusės, lyg ir nieko naujo nebuvo pasakyta, o ir verslo atstovai dėl kažkokių savo išskaičiavimų klausimų neturėjo.

Ir visgi, buvo išsakyta kritika Vyriausybei dėl nusistatymo prieš kurortuose sukurtą profesionalią reabilitacijos sistemą. SAM noras propaguoti ambulatorinę paslaugas ne tik kėsinasi į gerai veikiančią ir Europoje įvertintą sanatorinę reabilitaciją, bet ir verčia žmones naudotis, galima pasakyti, „greituoju“ būdu sveikatintis.

Ir paskutinis štrichas. Šiemet Birštone bus įžiebta tikra Kalėdinė eglutė ir atsiras eglučių kampeliai.

Taip pat skaitykite