Birštono meno mokyklos bendros grupės atlikėjams – Grand Prix!

IMG_0174

Vilija Čiapaitė

Šie, 2018 metai, ypatingi. Švenčiamas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metis, ir Birštono meno mokyklos XII jaunųjų atlikėjų ansamblių konkursas-festivalis „Muzikuokime drauge – 2018“, skirtas šiai žymiai datai paminėti.

Į renginį atvyko jaunieji atlikėjai iš Marijampolės, Lazdijų, Alytaus, Rietavo, Kauno, Prienų, Jiezno, Vilkaviškio, Daugų, Šakių, Garliavos.

Šeštadienio popietė Birštono kultūros centre almėjo nuo jaunųjų atlikėjo susijaudinimo šurmulio. Juk šio konkurso-festivalio tikslas – populiarinti mokinių ansamblinį muzikavimą įvairios sudėties instrumentais, atskleisti jaunų mokinių individualybę, turtinti sceninę – koncertinę praktiką, skatinti jaunųjų muzikantų sceninę saviraišką ir kūrybinę iniciatyvą. Be to, tai ryšių stiprinimas tarp respublikos muzikos ir meno mokyklų, kuomet didinamas vaikų ir jaunimo pilietinis sąmoningumas bei istorinė savimonė.

Dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes, tai A grupė – dalyviai iki 14 metų, B grupė – nuo 14 metų, C grupė – įvairaus amžiaus mokiniai ir D grupė, kur dalyvauja įvairaus amžiaus mokiniai dalyvaujant mokytojams.

Konkurso organizatoriai pakvietė profesionalią vertinimo komisiją. Tai Mindaugas Labanauskas, Prienų r. Veiverių A. Kučingio meno mokyklos vadovas (komisijos pirmininkas), Jiezno muzikos mokyklos vadovė Aida Pūraitė-Jankauskė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojas Dainius Radomskis. Komisijos vertinimo prioritetai – ansamblio sudėtis, kūrinio aranžuotė ir kt.

Konkursas-festivalis „Muzikuokime drauge – 2018“ buvo gana profesionalaus lygio. Malonu buvo klausytis ir stebėti mokinius, prisijaukinusius instrumentus, kurie, virpinami mažų pirštelių, tarsi prakalbo taip, kaip jie, jaunieji muzikantai, norėjo. Kai kam jaudulys kišo koją, tačiau jie, nors ir padarydami klaidelių, nesustojo, grojo ir įveikę kliūtis džiaugėsi pasirodymais.

Ir štai, lemiamas momentas. Komisija pirmiausiai paskelbė Grand Prix nugalėtojus. Jais tapo Birštono meno mokyklos bendros grupės atlikėjai, kurie atliko B. Mars „Tresyare” (aranž. R. Lykovas), D. Ellington/I. Mills „Caravan” (aranž. R. Lykovas).

Jau klausydamasi ir stebėdama kolektyvo pasirodymo žavėjausi ne tik muzikiniu išpildymu, bet ir puikiu Austėjos ir Adrijos Suchockyčių vaidyba perpintu vokalu. Buvo malonu, o tai puikus mokytojų Romano Lykovo, Mindaugo Bivainio, Renatos Bivainienės, Ramunės Liutvynskienės, Kęstučio Didvainio darbas. Beje, šis kolektyvas gavo ir žiūrovų prizą.

A grupėje Prienų meno mokyklos akordeonistai, atlikę senovinę škotų dainą, A. Čepuko polką, laimėjo III vietą (mok. Lina Bendoraitienė).

B grupėje Birštono meno mokyklos „Draugų“ ansamblis (mok. Romanas Lykovas, Mindaugas Bivainis, Renata Bivainienė, Angelina Šližienė, Kęstutis Didvalis) buvo įvertintas prizine vieta.

Visiems kolektyvams buvo įteiktos nuostabios raudonskruostės sraigės (autorė menininkė Aušra Deltuvienė), pačių Birštono meno mokyklos mokyklos mokinių pagamintos, diplomai ir kitokios dovanos, kurios primins apie gražų susitikimą, kuris sujungė muzikantus.

Birštono meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė džiaugėsi ne tik iškovotu Grand Prix, kurią vienbalsiai skyrė visi komisijos nariai, bet ir smagiu pasibuvimu kartu klausantis aukšto lygio atlikėjų. Juk tokie renginiai padeda atsiskleisti vaikų gebėjimams prisijaukinti muzikos instrumentus ir pažinti didžiuosius pasaulio kompozitorius bei jų kūrinius.

Taip pat skaitykite