Birštoniečių viešnagė Dzūkijoje

Už lango – nuostabi vasara. Klasės tuščios. Atsirado galimybė ramiai aptarti nuveiktus darbus, dalintis metodine patirtimi, aplankyti draugus. Birštono gimnazijos pradinių klasių mokytojos nuolat bendrauja ir bendradarbiauja su Birštono vienkiemio darželio-mokyklos komanda, o prieš trejus metus susibičiuliavome su Alytaus  ir Lazdijų kolegėmis. Dalijamės patirtimi, svečiuojamės vienos pas kitas.


Dzūkija garsėja savo nuoširdumu ir svetingumu, o ir draugų čia niekas nepamiršta. Šiemet turėjome galimybę dar kartą paviešėti Lazdijų darželyje-mokykloje „Vyturėlis“, kur vyko pradinių klasių mokytojų seminaras „Skaitymo tradicijos“, o paskui lankėmės Metelių regioniniame parke. Seminaro metu klausėmės, kaip nuo pirmos klasės vaikams  ugdoma meilė knygai, skaitymui, dalijomės savo patirtimi. Pradinių klasių mokytojos – kūrybingos, įvairiapusiškos asmenybės, mylinčios savo mokinius ir norinčios jiems paties geriausio, todėl buvo be galo malonu stebėti, kokius įdomius būdus jos atranda sudominti mokinius, kaip stengiasi, kad kiekviena diena, praleista mokykloje, būtų prasminga, įsimintina. Seminaro pabaigoje visos nusifotografavome prie knygų namelio darželio-mokyklos kieme. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J.Gudžiauskienė džiaugėsi, kad vaikai turi galimybę ir kieme atsisėsti ant suolelio, ramiai paskaityti.
Po seminaro vykome į Metelių regioninį parką, kur susipažinome su vietos augalija, gyvūnija, pabraidėme Dusios ežere, ėjome apžiūrėti pelkių, o kelionės pabaigoje linksmai iškylavome. Džiugino laužo dūmas, nuoširdūs pokalbiai. Atsisveikinome su savo mielais draugais pažadėję vėl susitikti Alytuje. Dėkojame savo socialiniams partneriams iš Lazdijų už nuostabią ir prasmingą vasaros dieną bei linkime visiems  gražios vasaros.
.
Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Taip pat skaitykite