Birštone – Lietuvos U-16 futbolo rinktinės stovykla

IMGP3861Birštono pastangos padaryti kurortą patrauklesniu, investuojant į sporto infrastruktūrą, pradeda duoti rezultatus.

Visiškai neseniai kurorte rengė stovyklą geriausieji šalies šuolininkai į aukštį, o šiomis dienomis Birštone stovyklauja U-16 futbolo rinktinė.

Jų viešnagė prasidėjo rugpjūčio 9 d., o pasibaigs rugpjūčio 18 d.

U-16 rinktinės vyr. treneris Rokas Garastas naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog šiemet yra pirmasis bandymas rinktinės stovyklą surengti Birštone. Iki šiol stovyklos buvo organizuojamos Pasvalyje. Pasak vyr. trenerio, gyvenimo sąlygos ir maitinimas kurorte tiesiog puikūs, taip pat sukurtos geros sąlygos ir treniruočių procesui. R. Garasto teigimu, ir pats kurortas nuteikia geram darbui bei poilsiui.

Stovykloje futbolo įgūdžius tobulina 21 žaidėjas, o vyr. treneriui padeda du fizinio parengimo (Karolis Gustas ir Gracijus Girdauskas) ir vartininko (Algis Surgautas) treneriai. Tiesa, treniruočių metu A. Surgautui teko pabūti vienos komandos žaidėju.

Nuo tribūnos žaidėjus stebėjo komandos gydytojas Regimantas Vasiliauskas.

Pokalbio metu R. Garastas pabrėžė, jog į rinktinę pakviesti geriausi savo amžiaus jaunieji futbolininkai iš Kėdainių, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Plungės ir Kazlų Rūdos. Visi kandidatai į rinktinę stebimi visą sezoną Nacionalinėje futbolo akademijoje arba komandose, su kuriomis jie žaidžia įvairiose pirmenybėse.

U-16 futbolo rinktinės vyr. treneris R. Garastas – didžiai gerbiamo Vlado Garasto anūkas. Pasak Roko, krepšinį jis moka žaisti, bet futbolas tapo jo gyvenimo dalimi.

Treniruotė pasibaigė ir rinktinės žaidėjai su treneriais suskubo į sanatoriją „Eglė“, kurioje jie apsistojo, o vyr. trenerio šalia aikštės laukė žmona Ksenija su dukrele Katalėja. Ksenija prisipažino, jog Birštonas jai labai patinka ir ji svajoja kartu su šeima persikelti čia gyventi.

Rugpjūčio 13 d. U-16 rinktinė Birštone žais draugiškas rungtynes su Prienų rinktine, o po stovyklos vyks į pajūrį, kur dalyvaus tarptautiniame U-17 rinktinių turnyre Klaipėdoje.

Ignas Mineikis

Taip pat skaitykite