Birštone apsilankę kandidatai į TS-LKD partijos pirmininko postą skirtingai vertino situaciją, bet visi teigė esą tikri šalies patriotai

kvitrina.com

TS-LKD ruošiasi partijos pirmininko rinkimams. Ir Birštono skyrius sulaukė nemažo būrio svečių iš centro. Tiesa, į kurortą susitikti su partiečiais atvyko ne visi kandidatai, pretenduojantys tapti partijos pirmininkais. Gabrielius Landsbergis nutarė į kurortą nevykti ir atsiuntė atstovauti jam Mantą Adomėną. Asmeniškai savo programas Birštono konservatoriams pristatė Paulius Saudargas, Mykolas Majauskas ir Žygimantas Pavilionis. Agnė Bilotaitė neatvyko ir atstovo neatsiuntė. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad Seimo narė atsisakė kandidatuoti G. Landsbergio naudai.

 

Birštono skyriaus pirmininkas Darius Šeškevičius, paėmęs į rankas gitarą, renginį pradėjo pilietine daina. Į susitikimą atvykusi Seimo narė Gintarė Skaistė pasidalino mintimis apie situaciją Seime. Jos manymu, rinkimus laimėjusi Valstiečių žaliųjų sąjunga nesilaiko savo rinkiminių pažadų. Pasak G. Skaistės, valdančiųjų lyderiai pastoviai keičia savo pozicijas, ir tai rodo jų neprofesionalumą. Seimo narės teigimu, vietoje rimto darbo valdantieji siūlo Seimui svarstyti populistinius projektus.

Kandidatas į TS-LKD partijos pirmininko postą Paulius Saudargas gan skeptiškai įvertino partijos pasirodymą rinkimuose ir pasirinktą strategiją. Jo manymu, orientacija į jaunimą pasiteisino tik iš dalies, nes partija, sąmoningai ar nesąmoningai, nusigręžė nuo rinkėjų rajonuose. Tarybos nario įsitikinimu, partija per daug flirtuoja su liberalais ir netgi bando tapatintis su jais. Tai, jo manymu, klaidingas kelias. P. Saudargo teigimu, partijos viduje būtina diskusija ir netgi nieko blogo, kad įsiplieskia ginčai, o ne tik garsūs plojimai lyderiui.

Mykolas Majauskas pabrėžė, jog visur labai daug pykčio, nerimo ir nevilties. Anot jo, reikia pradėti nuo dėkingumo, vilties ir laimės paieškų. Jo manymu, būtina, kad regionuose atsirastų stiprūs lyderiai, o ne centro nurodyti vadovai. M. Majauskas tiki, kad būtent TS-LKD bendruomenė gali sukurti lietuvišką svajonę.

Žygimantas Pavilionis pasidžiaugė, jog partijoje vyksta atviri ir aštrūs pokalbiai apie ateitį ir būsimas pergales. Patyręs diplomatas tiesiai rėžė, kad reikia daugiau dėmesio skirti žmonėms regionuose, o Vilnius pats susitvarkys. Pasak Ž. Pavilionio, reikia mokėti atsiprašyti už savo padarytas klaidas. Jo teigimu, patys nuskurdiname žmones, o atsiprašyti nesugebame. Diplomatas nesutiko su P. Saudargu, kad krikščionybė nieko bendro neturi su laisve, nes moraliniai įsitikinimai visada laisvi. Seimo narys pritarė G. Landsbergiui, kad reikia dirbti su jaunimu, bet negalima nusigręžti nuo kaimo. Jo manymu, nereikia priešinti miesto ir kaimo, o dirbti sutartinai ir kad kito politinio cunamio autoriai būtų TS-LKD.

  1. Landsbergio atstovas Mantas Adomėnas pasakė, jog rinkimuose į Seimą už konservatorius balsavo apie 200 000 rinkėjų ir tai daugiau nei 1996 metais, kai partija laimėjo rinkimus. Jis dar kartą pakartojo, jog pagrindinis tikslas pritraukti jaunimą pasiektas. Jis aiškiai davė suprasti, jog nemato, kas be G. Landsbergio galėtų išlaikyti ir pritraukti skirtingą elektoratą.

Pasak M. Adomėno, reikia tęsti pradėtą darbą ir eiti pirmyn, o jis pasitiki Gabrieliumi, nes jis metė ramų darbą Europarlamente.

Tiesa, Birštono skyriaus nariai į partijos pirmininko postą siūlė krikščioniškojo sparno atstovus – Ireną Degutienę, Paulių Saudargą ir Gabrielių Landsbergį.

 

Taip pat skaitykite