Birštonas turi būti atviras miestas

 2. Remigijus ZolubasJau XX amžiaus pabaigoje viešojo administravimo mokslininkai pastebėjo, kad geriau valdomos yra tos savivaldybės, kuriose į valdymą yra įtraukiami gyventojai. Tokiose savivaldybėse už mažiau pinigų yra padaromi didesni darbai, žmonės labiau pasitiki valdžia ir yra labiau patenkinti gyvenimu. Ar Birštonas galėtų būti tokio gerojo valdymo pavyzdžiu Lietuvoje?

Daugiau diskusijų

 Būdamas aktyvus birštonietis pasigendu diskusijų su gyventojais. Konsultacijos ir diskusijos padeda priimti geriausius sprendimus, padeda išvengti klaidų ir užtikrinama, kad pasikeitus politinei valdžiai darbai bus tęsiami. Artimiausiu laiku miesto administracija ketina perleisti investuotojams 52 hektarus laisvų žemės plotų? Kas juose bus, ko norėtų gyventojai? Tokiu svarbiu miestui klausimu neįvyko nei viena diskusija.

Birštono savivaldybė yra viena mažiausių visoje Lietuvoje, todėl galėtų būti gera vieta išbandyti naujausias Europos patirtis ir parodyti visai Lietuvai kaip tai veikia. Kaip teigia Šiaulių universiteto mokslininkė prof. Diana Šaparnienė, labai svarbu, kad visuomenė galėtų pareikšti savo nuomonę, dalyvautų priimant sprendimus savivaldybėse.

Valdyme turėtų dalyvauti ir piliečiai

 Neseniai kitas savo srities specialistas urbanistas Mindaugas Pakalnis gyrė Klaipėdos savivaldybę, kuri viena iš nedaugelio Lietuvoje ėmė kalbėti ir diskutuoti su gyventojais kaip miestas atrodys po 5, 10 ar 20 metų. Kokio miesto nori gyventojai, kokie plėtros prioritetai? Vienos diskusijos metu buvo aptariamos miesto problemos, iššūkiai, tokie kaip gyventojų mažėjimas, priemiesčių plėtra, vaikų atvykimas mokytis iš kitų savivaldybių ir t.t. Diskusijoje dalyvavo miesto savivaldybės atstovai, miestiečiai ir ekspertai.

Taip strateguojant daug lengviau galvoti apie infrastruktūros plėtrą, kokia ji turi būti, ir suprasti ko miestui reikės ateityje.

Birštono kurortas labai sudėtingas mechanizmas ir planuojant plėtrą turime numatyti kokie bus ateities prioritetai, kokie bus mūsų bendruomenės demografiniai ir socialiniai procesai? Labai trūksta diskusijų su gyventojais, aptarimų ir žmonių įtraukimo į savivaldybės procesus. Birštonas yra mažas miestelis, todėl tai puiki vieta išbandyti naujus viešojo valdymo metodus ir parodyti visai Lietuvai kokią pridėtinę vertę jie duoda. Todėl siūlau kurti bendrą Strateginės veiklos grupę iš savivaldybės politikų, valdininkų, aktyvių gyventojų ir savo srities specialistų, kurie pradėtų svarstyti strateginius miesto plėtros klausimus ir tik po diskusijų, būtų galima ieškoti geriausių sprendimų. Konsultacijos ir diskusijos padėtų priimti geriausius sprendimus, padėtų išvengti klaidų ir užtikrintų, kad pasikeitus politinei valdžiai darbai bus tęsiami.

 

Doc. Remigijus Zolubas, Birštono Liberalų Sąjūdžio pirmininkas

 

 

Taip pat skaitykite