Birštonas skelbia šiltojo sezono pradžią – pradeda veikti pramogos po atviru dangumi

Nuotr. aut_Vaidotas_Grigas_Birštonas_balionai

Įpusėjus pavasariui ir atšilus orams, vis labiau norisi aktyviai leisti laiką lauke, išbandyti jau pamėgtas ar dar niekada nebandytas pramogas. Birštone jau veikia ilgiausia rogučių trasa Lietuvoje, o ilgąjį savaitgalį sezoną pradės ir daugelis kitų turistų pamėgtų veiklų: lauke įrengtas laipiojimo bokštas, kempingas, ekstremalios vandens pramogos „Birštonas Wake Park“, prasidės laivų navigacija Nemune.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė pastebi, kad Birštoną atranda ne tik ramaus sanatorinio poilsio, bet ir aktyvių veiklų mėgėjai, šeimos su vaikais. „Praėjusiais metais fiksavome žmonių eiles prie naujai atidarytos rogučių trasos, laipiojimo bokšto, svečiais džiaugėsi pilnutėlis kempingas, Nemune vyko aktyvi laivyba, pažintiniai vandens turai. Tikimės, kad šis šiltasis sezonas ir pramogų pasiūla į kurortą pakvies dar daugiau turistų“, – teigia R. Kapačinskaitė.

Nuo balandžio 28 d. aukščio mėgėjus atnaujinti kopimo įgūdžių kviečia 12 metrų laipiojimo bokštas „Smagu lipti“, turintis 7 sienas ir net 30 skirtingo sudėtingumo trasų: nuo labai lengvų iki pačių sudėtingiausių, kurias sunkiai įveikia net profesionalai. Šiemet įrengta visiškai nauja, viena lengviausių trasų „Kopetėlės“, kuria galės kopti penkerių metų ir vyresni vaikai.

„Pernai jauniausiai kopėjai buvo 3 metukai, o vyriausia lipėja – pensinio amžiaus moteris, įveikusi pusę trasos kelio. Bent 50 procentų žmonių, priėję prie bokšto ar palipę pirmus du metrus, supranta, kad bijo aukščio. Yra kategorija drąsių žmonių, kurie, net ir turėdami stiprią aukščio baimę, vis vien lipa nežiūrėdami žemyn. Smagu matyti, kaip tarpusavyje rungiasi šeimos nariai, o vaikų emocijos – pačios geriausios, dažnas pasako, kad kopimas tikrai geriau nei sėdėti prie kompiuterio”, – įspūdžiais apie praėjusį sezoną dalinasi bokšto sumanytojas Martas Paulauskas.

Penktadienį sezoną pradeda kurorto ir Žvėrinčiaus miško prieigose įsikūręs kempingas „Natur Camp“. Atvykusiųjų patogumui veiks nameliai, vietos kemperiams ir palapinėms, duris atveria ir kempingo baras. „Natur Camp“ veikla plečiasi, todėl kiekvienais metais paruošia svečiams staigmenų. Gegužės mėnesį svečiai galės apsigyventi „glamping“ (angl. glamorous camping – prabangaus stovyklavimo) palapinėse. Sezono metu planuojamas padelio kortų įrengimas. Padelis – sparčiai plintanti rakečių sporto šaka, kuriai reikia mažiau fizinio pasiruošimo nei tenisui ar skvošui, todėl ji mėgiama vaikų ir vyresnių žaidėjų. 

Naujienų žada ir jau veikiančios ilgiausios rogučių trasos Lietuvoje sumanytojai. Jų planuose – ne tik jau pamėgtas ekstremalus nusileidimas rogutėmis 600 m ilgio trasa, bet ir laisvalaikio zonos įrengimas vasaros metu: specialus labirintas vaikams, nusileidimas nuo kalno padangomis, poilsio terasa su užkandžiais ir gėrimais.

Atšilus orams ir nurimus pavasario vėjams, skrydžių sezoną pradeda ir karšto oro balionų pilotai. Skrydis karšto oro balionu virš Birštono žavi didžiųjų Nemuno kilpų, Punios šilo, apžvalgos bokšto vaizdais. Skrydis trunka apie valandą, o įspūdžiai lieka ilgam.

Judesio paskutinį balandžio savaitgalį kurorte netrūks tiek ant žemės, tiek vandenyje. Šeštadienį Birštone vyks XXXVII tarptautinės Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos. Ekstremalaus vandens sporto entuziastų laukia „Birštonas Wake Park“, o Nemune prasideda pramoginių plaukiojimų laivais sezonas. Gegužės 7 d., Motinos dieną, pradeda kursuoti banginio dydžio laivas „Algirdas“ vaizdingu maršrutu „Birštonas-Prienai-Birštonas“.

Daugiau informacijos apie pramogas Birštone rasite čia.

Taip pat skaitykite