Bibliotekos projektas – tai naujos galimybės kaimo skaitytojams

 IMGP0348Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka džiugina lankytojus įdomiais renginiais, susitikimais su kūrėjais, kūrybiniais projektais. Tačiau atokesnėse rajono vietovėse gyvenantiems žmonėms atvykti į Prienus dažnai būna nelengva, o kai kam ir per didelė prabanga. Bet netrukus ši bėda nugrims į praeitį.

Birželio 9 d. prie bibliotekos skambanti linksma Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro kapelos „Jieznelė“ muzika skelbė, jog čia vyksta šventė. Į kiemelį susirinko bibliotekos, kultūros darbuotojai, bendruomenių ir seniūnijų atstovai, prie jų prisijungė ir Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, mero patarėja Jūratė Zailskienė, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, Prienų rajono VVG projekto administratorius Saulius Narūnas, Prienų rajono bendruomenių asociacijos pirmininkas Vaidas Kupstas ir kiti projekto partneriai bei bibliotekos bičiuliai. Tokioje jaukioje ir džiugioje aplinkoje buvo pristatytas „Bibliotekos pažangai 2“ iš dalies finansuojamas projektas „Inovatyvi komunikacija – naujos galimybės vartotojams“. Šiuo projektu, kaip sakė direktorė Daiva Čepeliauskienė, bus stengiamasi sumažinti kultūrinę kaimo vietovių skaitytojų atskirtį. Pritaikius modernias technologijas Pakuonio, Veiverių, Balbieriškio, Jiezno ir Stakliškių bibliotekose lankytojai galės stebėti renginių, vyksiančių Prienų J. Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje, transliacijas. Tai bus susitikimai su kūrėjais, paskaitos aktualiomis temomis ir kt. Metodininkė Dalia Bredelienė susirinkusiesiems pristatė projekto svarbą, tikslus ir įgyvendinimo būdus bei perskaitė Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktoriaus Renaldo Gudausko sveikinimą bibliotekoms – projekto laimėtojoms, kurios tą dieną, tą pačią valandą, surengė šventes bendruomenėms.

Kaip būsimojo žinių derliaus simbolis, bibliotekos sodelyje buvo pasodinta jaunutė obelaitė, priminsianti visiems šios dienos svarbą ateičiai.

Sigutė Katkauskienė, Jiezno bibliotekos bibliotekininkė

Taip pat skaitykite