Bibliotekai lankytojų netrūksta

Birštono viešoji biblioteka, rudenį sulaukusi garbios viešnios Prezidentės Dalios Grybauskaitės viešnagės, praėjusiems metams priekaištų neturi. Lankytojų buvo daug ir netgi daugiau nei 2010-aisiais, ypač gausu buvo norinčiųjų pasinaudoti internetu. To norėjo ne tik birštoniečiai, bet ir miesto svečiai iš kitų rajonų, poilsiautojai iš dešimties užsienio valstybių. Moderniuoju ryšiu nuo pernai ėmė naudotis ir Siponių kaimo bibliotekos lankytojai, kuriems elektroninės paslaugos labai palengvina kasdienį gyvenimą, suteikia naujų galimybių ir smagių laisvalaikio užsiėmimų.

Miesto gyventojai į biblioteką ateidavo ne tik knygų pasiskolinti ar laikraščių paskaitinėti. Jų laukė šventės, renginiai, įdomūs pokalbiai ir turiningas bendravimas. Kaip pasakojo bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė, skaitytojus labai džiugina tradicinis, jau nuo 1998-ųjų vykstantis „Poezijos pavasaris“, kuriame poezijos mylėtojai gali susitikti su mylimais autoriais, susipažinti su naujausiais jų kūriniais. Užmegzta draugystė su Kauno apskrities viešąja biblioteka šiemet leis nudžiuginti sveikata besirūpinančius Birštono gyventojus, nes kartu su partneriais ruošiamasi įgyvendinti projektą „Bibliohealth“. Į jį įsijungsiantys žmonės įgis žinių apie sveikatos saugojimą, bibliotekos fondus papildys knygos šiomis temomis, o darbuotojai dalyvaus šiam projektui skirtuose mokymuose. A. Jaskūnienės manymu, miestui, garsėjančiam sveikatą grąžinančiomis sanatorijomis, šis projektas yra labai naudingas ir svarbus.

Džiugi naujiena laukia pamėgusiųjų projektą „Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum“ – šiemet birštoniečiai vėl laimėjo lėšų jam rengti. Kadangi šie metai yra skirti Maironio kūrybos palikimui pagerbti, vienas iš keturių projekto vakarų bus skirtas šiam didžiam lietuvių tautos poetui.

Sumažintas bibliotekos veiklai skiriamas finansavimas direktorės A. Jaskūnienės nedžiugina, bet ir neleidžia per daug nusiminti. „Teks taupyti, sumažinti renginių, bet  tikėsimės, kad kiti metai bus turtingesni“, viliasi ji, o išgyventi bibliotekai turėtų padėti laimėtų projektų lėšos ir Kultūros rėmimo fondo parama. Svarbiausia, kad nebūtų nuvilti skaitytojai, todėl, nežiūrint lėšų stokos, jie bus mielai sutinkami ir pamaloninami naujovėmis, įdomybėmis bei nuoširdžiu darbuotojų dėmesiu.   

Taip pat skaitykite