„Vytautas“ ketvirtajame kėlinyje išsikapstė iš sudėtingos situacijos ir vėl laimėjo

Skirmantas Donėla

Sausio 13 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė BBL čempionato namų rungtynes su „Jekabpils“ krepšininkais iš Latvijos. Tris kėlinius svečiai kontroliavo žaidimo eigą, bet ketvirtajame Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugebėjo perimti iniciatyvą ir išsikapstyti iš sudėtingos situacijos. Iškovota sunki pergalė dviejų taškų skirtumu (83:81).

Rungtynės prasidėjo vangiais „Vytauto“ veiksmais puolime ir varžovai iškart spurtavo (1:6). Tiesa, po Laimono Kisieliaus ir Vytauto Šulskio metimų rezultatas tapo lygus (6:6). bet kėliniui įpusėjus svečiai vėl pirmavo 6 taškais (6:12). Aikštelės šeimininkams prireikė trijų minučių, kad persvertų rezultatą savo naudai (17:16). Per likusias dvi minutes pirmaujanti komanda keitėsi 7 kartus ir visgi po pirmojo kėlinio dviejų taškų persvarą išlaikė svečiai iš Latvijos (23:25).

Kėlinio pradžioje „Jekabpils“ krepšininkai padidino savo persvarą iki 4 taškų, bet L. Kisielius taikliu tritaškiu sumažino ją iki vieno taško (26:27). Tiesa, kaip ir pirmajame kėlinyje, įpusėjus antrajam šešiais taškais pirmavo Latvijos komanda (29:35). Dar po minutės komandas jau skyrė 7 taškai (30:37). Šarūnas Vasiliauskas tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (33:37). Kėlinio pabaigoje abi komandos sėkmingai realizuodavo savo progas puolime. „Vytauto“ komandoje pasižymėjo Vilmantas Dilys, kuris iš eilės pelnė 8 taškus. Visgi, V. Šeškaus auklėtiniams nepavyko perimti iniciatyvos. „Jekabpils“ krepšininkai, vienu tašku laimėję antrąjį kėlinį, po dviejų turėjo 3 taškų pranašumą (41:44).

Kėlinio pradžia buvo visiškai tuščia. Tiesa, trečiąją kėlinio minutę „Vytautas“ panaikino atsilikimą ir įgijo vieno taško persvarą (46:45). Apie kėlinio vidurį aikštelės šeimininkai turėjo 2 taškų pranašumą (53:51). Deja, perimti iniciatyvos V. Šeškaus auklėtiniams vėl nepavyko. Svečiai iš Latvijos spurtavo ir įgijo trijų taškų pranašumą (53:56). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. L. Kisielius persvėrė rezultatą savo komandos naudai (60:59), bet vėl geriau sužaidė Latvijos krepšininkai ir po trijų kėlinių įgijo 6 taškų persvarą (60:66).

Lemiamasis kėlinys prasidėjo taikliu Š. Vasiliausko tolimu metimu (63:66), bet varžovai nesiruošė lengvai perleisti iniciatyvos ir padidino savo pranašumą iki 5 taškų (63:68). Visgi, aikštelės šeimininkų veiksmai tapo aktyvesni ir kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (71:71). Antrąją kėlinio pusę geriau pradėjo „Vytauto“ komanda ir po L. Kisieliaus tritaškio bei V. Šulskio perimto kamuolio įgijo 5 taškų persvarą (78:73). Bet po gerai
sužaistos atkarpos pasipylė klaidos. Varžovai išnaudojo šią aplinkybę ir sumažino skirtumą iki vieno taško (78:77). Visgi, šį kartą V. Šeškaus kariauna neleido svečiams iš Latvijos perimti iniciatyvos. L. Kisielius ir Š. Vasiliauskas padidino „Vytauto“ persvarą iki 5 taškų (82:77). Ir nors iki rungtynių pabaigos likus 8 sekundėms Prienų-Birštono komanda pirmavo 5 taškais (83:78), svečiai kovojo iki pat galo ir paskutinėmis sekundėmis sumažino skirtumą iki 2 taškų (83:81).

BBL „Vytautas“ – „Jekabpils“ 83:81 (23:25, 18:19, 19:22, 23:15)