„Prienų“ krepšininkai išbarstė dviženklį pranašumą ir patyrė antrąjį pralaimėjimą BBL čempionate

IMGP51081

Spalio 22 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė BBL čempionato namų rungtynes su „Valmieros“ komanda iš Latvijos.
Tado Stankevičiaus auklėtiniai solidžiai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą (40:28). Deja, prastai sužaistas trečiasis kėlinys (17:27) ir nusisukusi sėkmė rungtynių pabaigoje neleido iškovoti pirmosios pergalės BBL čempionate (66:68).

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo Vidmanto Sragauskio benefisu. „Prienų“ žaidėjas pelnė 8 pirmuosius komandos taškus (du tritaškiai, dvitaškis), o aikštelės šeimininkai pirmavo rezultatu 8:4.
„Valmieros“ krepšininkai po dviejų sėkmingų atakų išlygino rezultatą (8:8).
„Prienai“ atsakė dar sėkmingiau ir po dviejų Šarūno Vingelio tritaškių įgijo 7 taškų persvarą (15:8).
Varžovams nepatiko toks rungtynių scenarijus ir jie pradėjo totalinį prieniškių spaudimą po visą aikštę. T. Stankevičiaus auklėtiniai laikinai sutriko ir „Valmieros“ komanda sumažino skirtumą iki 1 taško (15:14).
Vis tik „Prienai“ neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po pirmojo kėlinio išsaugojo trijų taškų persvarą (19:16).

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje vyko apylygė kova ir nė vienai komandai nepavykdavo įgyti saugesnės persvaros. Ketvirtąją kėlinio minutę Paulius Vaitiekūnas pradėjo „Prienų“ komandos galingą spurtą, kurį pratęsė Ovidijus Varanauskas ir per minutę aikštelės šeimininkai padidino savo pranašumą iki 10 taškų (32:22).
Du taškus įmetė ilgą laiką tylėjęs V. Sragauskis, ir T. Stankevičiaus auklėtiniai įgijo 12 taškų persvarą (36:24). Likus iki kėlinio pabaigos dviem minutėm „Prienų“ pranašumas siekė 14 taškų (40:26). Deja, per likusį laiką komandų krepšiai buvo lyg užrišti, tik „Valmieros“ komandai pavyko pelnyti vienintelį dvitaškį ir po dviejų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo 12 taškų skirtumu (40:28).

Trečiasis kėlinys

Pirmuosius savo taškus pelnė Arnas Labuckas ir „Prienai“ susigrąžino 14 taškų persvarą (42:28).  Dar keletą minučių aikštelės šeimininkams pavykdavo išsaugoti saugų pranašumą (46:32).  Ir kėliniui įpusėjus T. Stankevičiaus auklėtiniai dar turėjo 9 taškų persvarą (49:40). Bet latviai gynėsi ir atakavo vis agresyviau. „Prienų“ krepšininkai pradėjo klysti, nepataikyti iš po krepšio, o varžovai sistemingai mažino skirtumą ir, kai komandas jau skyrė tik 8 taškai (51:43), „Prienų“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę, bet ir jinai nepadėjo. „Valmieros“ komanda ne tik sumažino atsilikimą, bet ir išėjo į priekį (52:55). Vis tik „Prienų“ krepšininkai sugebėjo sėkmingai užbaigti trečiąjį kėlinį (57:55).

Ketvirtasis kėlinys

Jau kėlinio pradžioje Latvijos komanda išsiveržė į priekį (57:60), bet „Prienų“ krepšininkai po Domanto Šeškaus ir Giedriaus Staniulio taiklių metimų persvėrė rezultatą savo naudai (61:60). Varžovai grąžino persvarą sau (61:62). Tris minutes abiejų komandų krepšiai buvo lyg užrišti. V. Sragauskis nutraukė taškų „badą“ (63:62), P. Vaitiekūnas padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 3 taškų (65:62). Deja, paskutinė kėlinio minutė nebuvo sėkminga „Prienų“ komandai. Latvijos krepšininkai dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai (65:66). G. Staniulis galėjo persverti rezultatą, bet pataikė tik vieną baudą (66:66). Varžovai sėkmingai užbaigė ataką (66:68). Per likusias sekundes „Prienų“ krepšininkai du kartus bandė išspręsti rungtynių baigtį taikliais tritaškiais, bet O. Varanausko (kamuolys išsisuko iš krepšio) ir V. Sragauskio metimai nepasiekė tikslo.
Deja. „Prienai“ patyrė apmaudų pralaimėjimą rezultatu 66:68.

BBL: „Prienai“ – „Valmiera“ 66:68 (19:16, 21:12, 17:27, 9:13)