Balbieriškio krepšininkai – 2011/2012 m. sezono MMKL čempionai

Gegužės 13 d. Balbieriškio krepšininkai po dramatiškos kovos įveikė varžovus iš Užpalių ir antrą kartą iškovojo MMKL (Mažų miestelių krepšinio lygos) aukso apdovanojimus.
Šeštadienį ir sekmadienį abiejose Prienų KKSC arenose antrą kartą vyko MMKL finalinio ketverto varžybos. Keturių provincijų čempionai buvo pilni noro įveikti savo varžovus ir gauti sidabrinius MMKL žiedus.

Pirmame pusfinalyje susitiko Pietryčių („Balbieriškis“) ir Žemaičių („Jūra“) provincijų čempionatų nugalėtojai.
Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Balbieriškio“ krepšininkai, kurie po pirmo kėlinio pirmavo 6 taškais (21:15). Antrame kėlinyje Pietryčių provincijos čempionai padidino savo pranašumą iki 11 taškų (41:30).
Antroje rungtynių pusėje pajūrio krepšininkai parodė, jog atvažiavo siekti pergalės, o nebūti statistais. Trečiame kėlinyje „Jūros“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 7 taškų (56:49) ir sudarė prielaidas intrigai. Deja,  ketvirtame kėlinyje nė vienam iš varžovų nepavyko įgyti reikšmingo pranašumo, o tokia žaidimo eiga buvo priimtinesnė krepšininkams iš Balbieriškio (76:68).
Antrame pusfinalyje sėkmės svarstyklės buvo tai vienos komandos pusėje, tai kitos. Centro provincijos čempionai „Vidukelės“ krepšininkai pirmoje rungtynių pusėje sėkmingai tvarkėsi su Aukštaičių provincijos nugalėtoja  „Užpalių“ komanda (36:28). Bet antroje rungtynių pusėje aukštaičiai perėmė iniciatyvą ir po trijų kėlinių pirmavo 4 taškais (57:53), o rungtynes laimėjo 14 taškų pranašumu (87:73).
Sekmadienį pirmosios į Prienų sporto arenos aikštę išbėgo „Jūros“ ir „Vidukelės“ komandos. Po pirmos rungtynių pusės rezultatas rodė, kad „Jūros“ krepšininkų šansai laimėti rungtynes atrodo neginčijami (58:35). Bet, kaip sakoma, viltis miršta paskutinė. Šį posakį „Vidukelės“ komanda nutarė paversti realybe ir antroje rungtynių pusėje ne tik panaikino atsilikimą, bet ir iki rungtynių pabaigos likus minutei, pirmavo keturiais taškais (90:94). Deja, sėkmė nusisuko nuo Viduklės krepšininkų.

„Jūros“ žaidėjai laimėjo paskutinę rungtynių minutę 9:2 ir išplėšė pergalę rezultatu 99:96 bei tapo bronzos apdovanojimų savininkais.
Po mažojo finalo rungtynių į kovą stojo tritaškių metikai. Kiekviena komanda į konkursą delegavo po du žaidėjus.

Finale susitiko abu „Jūros“ komandos atstovai, o geriausiu MMKL tritaškių metiku  tapo Mindaugas Čepauskas.
Finalo rungtynėse susitiko daugkartinė MMKL čempionė „Užpalių“ komanda ir vieną kartą jau tapę MMKL nugalėtojais „Balbieriškio“ krepšininkai.
Kaip ir tikėtasi, rungtynės buvo labai įtemptos. Nors pirmame kėlinyje  „Balbieriškio“ krepšininkai keletą kartų pirmavo 11 taškų skirtumu (14:3, 16:5), pirmas kėlinys pasibaigė pusiausvyra (24:24). Jei po antrojo kėlinio, kuriame pirmavo tai viena, tai kita komanda, „Balbieriškio“ krepšininkai įgijo trijų taškų pranašumą ( 45:42), tai po trijų kėlinių jau pirmavo „Užpalių“ komanda (69:71). Įpusėjus ketvirtam kėliniui, rezultatas buvo lygus (76:76) ir tada „Balbieriškio“ krepšininkai spurtavo 8:0 (84:76).

Prasidėjo nervų karas, kurį laimėjo komanda iš Balbieriškio (90:80), antrą kartą iškovojusi MMKL čempionų vardus.

„Užpalių“ komanda liko antra.

Po finalinių rungtynių buvo išaiškintas Oro karaliaus konkurso nugalėtojas. Juo tapo „Jūros“ komandos žaidėjas Martynas Šeputis.

Nuo baudos linijos taikliausiai mėtė dar vienas Pajūrio atstovas – Aivaras Bertašius, o sirgalių tarpe triumfavo Robertas Ratkevičius.