Balbieriškio bendruomenė padovanojo sau koplyčią

IMGP8392Buvusioje Balbieriškio klebonijoje tarybiniais laikais ir ne vienerius metus nuo nepriklausomybės atkūrimo veikė ligoninė.

Vasario 23 d. čia buvo oficialiai atidaryta, pasak parapijos klebono Remigijaus Veprausko, už aukotas ir rėmėjų lėšas įrengta laikinoji koplyčia.

Viena buvusios ligoninės pusė buvo atstatyta ir pritaikyta visuomenės poreikiams, pasinaudojant VVG lėšomis ir Balbieriškio gyventojų aukomis, dar 2012 m. spalio 31 d. Bendruomenės „Balbieriškis” pirmininkas Saulius Narūnas naujienų portalui kvitrina.com papasakojo, jog kitos pirmojo aukšto pusės remontą paskubino praėjusiais metais įvykusi nelaimė (sudegė bažnyčia), nes gyvenimas parodė, jog šv. Mišių apeigoms reikalinga koplyčia.

Aktyvioji Balbieriškio miestelio bendruomenės dalis kartu su parapijos klebonu ėmėsi darbo. Ir štai, koplyčia atidaryta. Sekmadienį buvo surengtos pirmosios šv. Mišios, po kurių koplyčios įrengimo pagalbininkams ir rėmėjams buvo įteikti „Kabės” apdovanojimai.

Prieš pamaldas buvo surengta atvirų durų valanda. Po oficialiosios dalies šv. Mišių ir atidarymo ceremonijos dalyviai buvo vaišinami Ritos ir Jurgitos  sriuba, pagaminta ant atstatytos krosnies, liaudyje vadinamos „mašinuke”.

Parapijos klebonas R.Veprauskas džiaugėsi, jog laikinoji koplyčia įrengta žmonių labui, o joje yra daug džiaugsmingų akcentų ir net istorinių relikvijų. Ant sienos kabo dar 1885 metais pagamintas kryžius. Ant jo iškalta ir meistro pavardė.

Parapijos klebonas pasidalino mintimis ir apie bažnyčios atstatymo reikalus. Bažnyčios atstatymo fonde yra sukaupta apie 300 tūkst. litų, o pagal pirminius paskaičiavimus darbams atlikti reikės apie 2 mln. litų. Klebonas R.Veprauskas sakė, jog naujoji bažnyčia bus su vienu bokštu ir 1,5 karto mažesnė (300 m2) nei buvusioji (500 m2).

Šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Sudegusią medinę bažnyčią turi pakeisti mūrinė.

Apdovanotieji „Kabės” nominacija:

Pranas Dargužis – verslininkas, Vidas Bužinskas – seniūnijos darbuotojas, Rimas Švedas – seniūnijos gyventojas, Regina Žvirblienė – labdaros organizacija, Antanas Kavaliauskas – UAB „Strielčių lentpjūvė”, Algis Zdanys – UAB „Mačiūnai”, Algis Valatka – UAB „Prienų butų ūkis”, Balbieriškio seniūnija, Prienų rajono savivaldybė.

atstatymas

Taip pat skaitykite