„Avangardas 2016” džiugino jaunatvišku šarmu, pavasarišku gaivalu ir linksmomis spalvomis

 

Vilija Čiapaitė

Jau XIII respublikinis konkursas – festivalis „Avangardas 2016” Birštono kultūros centre sukvietė vienuolika kolektyvų iš Kauno rajono, Kauno, Kalvarijos, Marijampolės bei Birštono.

Pirmieji pasirodė šeimininkai – Birštono meno mokyklos Dizaino studija. Jų kolekcija „Balto simbolio mįslės”, sukurta Evaldo Kašubo ir Suprijos Didlos (vad. Vilma Krasauskienė) ypač domino savo ženklais, kurie puošė rūbus. Beje, kolekcija labai įdomi ir turinti daug mistikos, atkeliavusios iš praeitų šimtmečių. Kita kolekcija „Žiedlapių atspindžiai”, kurios autorė Ema Laukaitytė (vad. Vilma Krasauskienė), priminė, koks trapus yra žiedlapių grožis, ir kuo puikiausiai atitiko šį metų laiką.

Kaip ir visada, žiūrovus džiugino Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos dailės ir dizaino studijos „Mes” kolekcijos „Blue End Jeans”, kurios autoriai Barbora Audejaitytė ir Agnė Bizulytė (vad. Dalia Audejaitienė), ir „Baltai” (autoriai – kolektyvinis darbas ir vad. Dalia Audejaitienė). Šios mokyklos moksleivės puikiai išmano mados tendencijas ir mokėjimą parodyti savo darbus scenoje.

Labai įdomias kolekcijas pristatė Kauno moksleivių technikos kūrybos centras, Kalvarijos meno mokykla, Kauno Simono Daukanto progimnazija, Kalvarijos kultūros centras, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija. Čia buvo jaučiamas jaunatviškas šarmas, pavasariškas gaivalas ir linksmų spalvų išraiška.

Kiekviena kolekcija buvo verta dėmesio ir žiūrovų plojimų. Stebint jas buvo galima pasidžiaugti būsimųjų dizainerių darbais ir įdėtu triūsu.

Tačiau pats sunkiausias ir sudėtingiausias darbas atiteko šio renginio komisijai, kuri atsakingai išskirstė vietas pagal darbų sudėtingumą, estetinį apipavidalinimą.

Šio renginio organizatorė ir siela Vilma Krasauskienė džiaugėsi, jog festivalis – konkursas „Avangardas” visada sulaukia dėmesio. Tai tarsi tramplinas tiems, kurie ruošiasi tapti dizaineriais, modeliuotojais. Pati V. Krasauskienė taip pat daug savęs atiduoda savo auklėtiniams, kurie kurdami kolekcijas neapsieina be įžvalgiosios vadovės patarimų.

 

 

Festivakio „Avangardas 2016” laureatai ir nominantai:

Seimo nario Juozo Palionio prizas  – Birštono meno mokyklos kolekcijai ,,Baltų simbolių mįslės“

Grand prix– kolekcija ,,Baltai“, Lapių pagrindinės mokyklos Dailės ir dizaino studija ,,Mes“ ;

I vieta– Kolekcija ,,Blue and Jeans“, Lapių pagrindinės mokyklos Dailės ir dizaino studija ,,Mes“ ;

I vieta ir Avangardiškiausia kolekcija – kolekcija ,,Sraigių miesto elegancija“, Kauno miesto Simono Daukanto progimnazija;

II vieta –kolekcija ,,Metų laikai“, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija;

III vieta –kolekcija ,,Nebula“, Kauno moksleivių techninės kūrybos centras;

Nominacijos:

Orginaliausia kolekcija – ,,Simple Elegance“,  Kalvarijos meno mokykla;

Muzikaliausia kolekcija – ,,Burbulų šalyje“,  Kalvarijos kultūros centras;

Teatrališkiausia kolekcija – ,,Žvaigždė“,  Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija;

Elegentiškiausia kolekcija – „Žiedlapių atspindžiai“, Birštono meno mokykla;

Spalvingiausia kolekcija – ,,Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, Kalvarijos kultūros centras;

Tautiškiausia kolekcija- ,,Ateities gentis“ , Kauno moksleivių techninės kūrybos centras.

Taip pat skaitykite