Atsisveikinimo su žaliaskare šventės atgarsiai (atnaujinta)

 

Vilija Čiapaitė

Sausio 11 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro prieigose vyko atsisveikinimo su kalėdine žaliaskare renginys.

Šventės pradžioje vaikai nešė byrančiais spygliais eglutes ir išsausėjusią pušelę. Žvelgdamas į šias miško puošmenas, jų jau nebepavadinsi žaliaskarėmis gražuolėmis, nes savo grožį ir miško kvapą jos jau paliko butuose ar įstaigose.

Kaip tyčia, pradėjo gausiai snigti, tačiau tai neišgąsdino šventės dalyvių. Jie džiaugsmingai atsisveikino su Kalėdų Seneliu, pažadėdami, jog visus metus bus geri, nes nori sulaukti dovanų.

 

Mažieji prieniškiai atsisveikino su eglutėmis dainomis ir linksmais šūksniais. Po kelių gongų miesto eglutę puošiančios spalvingos elektrinės girliandos užgeso. Tačiau vėjo blaškomos ir sniego varške dengiamos eglutės šakos vis dar mojavo, tarsi sakydamos: „Iki greito susitikimo!”. Netrukus miesto eglė bus nupuošta ir daugelis dar ilgai prisimins nuostabiąją aikštės puošmeną, prie kurios sustodavo ir fotografavosi. Nuotraukose liks prisiminimas apie 2015 išlydėtuves ir Naujųjų sutiktuves.

Tačiau jaunųjų prieniškių laukė malonus siurprizas Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salėje, kur jie stebėjo nuotaikingą spektaklį „Cibos Kalėdos”.

Taigi, atsisveikinimo su žaliaskare šventė baigėsi, tačiau ar visi jas atnešė, kad jos būtų išvežtos perdirbimui? Dar daug jų vėjas gainioja po kiemus, tarsi primindamas, kad vis dar nemokame tvarkytis su nereikalingais daiktais. Tad kaip pagarbą žaliaskarei, kuri puošė namus ir skleidė miško aromatą, atraskime vietą ją padėti ten, kad ji būtų išvežta, kaip ir priklauso.

 

Taip pat skaitykite