Arijus Jurevičius Prienų rajonui atstovavo Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje

888

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dešimtokas Arijus Jurevičius (berniuką ruošė mokytoja Aušra Deltuvienė), nugalėjęs dailės olimpiados rajoniniame etape, atstovavo Prienų rajonui Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje, kuri vyko balandžio 21–22 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Šiais metais olimpiadoje dalyvavo daugiau nei septyniasdešimt 8–12 klasių mokinių iš visos Lietuvos.

P4230223

Šių metų olimpiados tema – „Mano namai“. Ji skirta Vietos bendruomenių metams. Namai – ypatinga erdvė, žmogiškojo buvimo teritorija ir žmogaus dvasinio augimo sąlyga. Tai žmogaus prasmės ir vertės vieta, jos kodas. Niekas nesuteikia didesnio skausmo ir nevilties nei prarasti namai.

Mokiniai dalyvavo trijuose olimpiados etapuose. Pirmajame pristatė savo (namų) kūrybinį darbą duota tema „Mano namai“. Antrajame olimpiados etape atliko kūrybinį darbą ,,Sielos namai“, o trečiajame – kūrybinį darbą pavadinimu ,,Kelias namo (be namų)“.

P4230230

Arijaus kūrybinio darbo, atlikto namuose, pavadinimas ,,Namai – tai, kas sava man“. Arijui namų esmę padėjo suvokti mūsų krašto poeto Just. Marcinkevičiaus eilėraščiai, kurių idėjas jis bandė perteikti piešinyje. „Poetas daug rašė apie gimtinę, kaip apie savo namus. Namai poetui – tai Nemunas, miškas, pievos, artimi žmonės. Šiame krašte augau ir aš. Galvodamas, kaip darbe atskleisti namų reikšmę, pavaizdavau pasaulio medį – visatos atramos simbolį, aptinkamą lietuvių literatūroje. Pasaulio medžio šaknys – tai yra mūsų gyvenimo pamatas, namų samprata, mūsų praeitis ir palikimas. Kamienas – tai dabartis, tai, kuo mes esame. Šakos ir vainikas – tai mūsų palikimas ateities kartoms, kuris yra formuojamas kiekvieną dieną“, – taip darbą pristatė Arijus Jurevičius. Arijaus darbo pristatymas buvo pripažintas geriausiu.

Arijus džiaugiasi olimpiadoje patirtais įspūdžiais, įgyta patirtimi ir, be abejo, pažintais žmonėmis.

Vytautė Kurtovienė

Taip pat skaitykite