Ar žinojote, kad dantų protezavimas – kompensuojamas ligonių kasų?

apie-mus-02-1024x726

Protezavimas odontologijoje – tai medicinos specialybė, susijusi su burnos reabilitacija, natūralios dantų funkcijos ir estetikos atstatymu po danties netekimo ar danties struktūros pažeidimo.

Dantų protezavimas – tai natūralių dantų keitimas į dirbtinius dantis, taikant pačius įvairiausius būdus, apimančius visus biologinius , biocheminius, funkcinius, psichosocialinius, materialinius ir technologinius terapijos aspektus. Tai kokybiškų , pagal užsakymą pagamintų ir dantų laboratorijoje pritaikytų dantų protezų tiekimas pacientui. Pasitelkę naujausias medicinos technologijas ir suskaitmenintus darbo procesus, pacientai ,odontologai ir dantų technikai randa geriausią individualų gydymą, kad būtų atkurta natūrali dantų funkcija ir estetika.

 • Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • Vaikai iki 18 metų;
 • Asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; •Šiuo metu senoji „laiškų“ sistema panaikinta, todėl nebeliko protezavimo laukimo eilės, ir paslaugą galima gauti iš karto.

  Kur kreiptis norint pateikti prašymą dėl dantų protezavimo?

  Norint pateikti prašymą dėl dantų protezavimo, turite kreiptis į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą .

  Kompensuojamas protezavimas atliekamas klinikose, sudariusiose sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis. Tuo pasidomėti reikėtų dar prieš renkantis protezavimo kliniką.

  „Gražių šypsenų namų “ klinika yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl mielai kviečiame atvykti pas mus .

  Registruojantis konsultacijai, įspėkite apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui, o atvykę pateikite tai įrodantį pranešimą. Konsultacijos metu bus jums sudarytas gydymo ir protezavimo planas. Jei nuspręsite pasirinkti mūsų kliniką, tuomet mes pažymėsime TLK elektroninėje sistemoje apie jums suteikiamas dantų protezavimo paslaugas.

Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų

kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką

teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji

privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):

Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių

onkologinės ligos.

Gydytojas odontologas,

nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruos.

Įstaiga, į kurią buvo kreiptasi, konsultacijos metu privalo išduoti tai patvirtinantį

informacinį pranešimą. Gavęs pranešimą, asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą dėl dantų

protezavimo paslaugų.

Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės

įgijimo – asmens užregistravimo EVIS DP posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų

protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo

paslaugų kompensavimo dienos.

Užbaigus dantų protezavimą TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą ir nuo tos datos praėjus 3 metams, pagal galiojančią tvarką jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.

Mūsų pacientai mums visada yra svarbiausi, todėl nuolat tobuliname savo paslaugas, kad išlaikytume aukščiausią kokybės lygį ir pateisintume jūsų lūkesčius. Atlikdami protezavimo procedūras naudojame tik kokybiškas medžiagas ir naujausias technologijas, taip pilnai atkurdami pacientų kramtymo funkciją ir estetiką.

Užsiregistruoti vizitui galite mūsų internetinėje svetainėje www. sypsenunamai.lt arba telefonu: +370 652 50556.

Taip pat skaitykite