Apleistų pastatų savininkai turėtų sunerimti. Savivaldybės gavo teisę kreiptis į teismą dėl jų nugriovimo

IMG_0912-536x463

Jonas Kavaliauskas

Prienų rajono savivaldybėje yra apie 200 nenaudojamų pastatų, dalis jų saugomi kaip paveldas. Šią savaitę Prienų rajono Savivaldybės administracija susirinkime su seniūnais atkreipė dėmesį į apleistų pastatų problemą. Seniūnai įpareigoti patikslinti apleistų pastatų sąrašus ir aktyviau bendrauti su savininkais. 

Tiesa, savivaldybės yra gavusios teisę dėl pavojingų ir apleistų pastatų nugriovimo kreiptis į teismą ir tai galėtų padėti sutvarkyti neprižiūrimas teritorijas.

Netrukus Prienų rajono savivaldybė turėtų kreiptis į teismą dėl įpareigojimo savininkui nugriauti pastatą adresu  Birutės g. 9, Prienuose. Daugiabutis, ant kurio stogo auga beržai, tapo Prienų miesto „gėdos“ simboliu. Praeitų metų pabaigoje buvo kalbama, jog savininkas sutinka parduoti savivaldybei pastatą, kurį planuota nugriauti. Deja, savininkas apsigalvojo, todėl Savivaldybės administracija nutarė pasinaudoti įstatymo galimybe ir jau paruošti dokumentai kreipimuisi į teismą. 

Yra ir daugiau problemų su paveldo pastatais, ypač buvusiame Kariniame miestelyje. Vieno iš jų šeimininkai lyg ir norėtų investuoti ir įrengti butus, bet prašo įsipareigojimų iš savivaldybės, kito – pradingę. Tad pastatas lyg ir turi šeimininką, lyg neturi. Dar vienas paveldo pastatas priklauso tam pačiam savininkui, kuriam priklauso statinys Birutės g. 9. 

IMGP0614

Nemažai apleistų pastatų yra ir seniūnijose. Štai, neseniai buvau Veiveriuose ir dalyvavau ceremonijoje, kurioje buvo įamžintas ugniagesių GAZ-53 automobilis. Šalia ugniagesių komandos teritorijos stovi apleistas pastatas ir darko vaizdą. Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas sakė, jog tai buvusio kolūkio pastatas, kuriame buvo įrengtos svarstyklės. Už pajus jis buvo perleistas vienam ūkininkui. Pastatas neįregistruotas, žemės sklypas nesutvarkytas. Anot seniūno, kai bus surinkta visa medžiaga, o ūkininkas nesusitvarkys, bus svarstomas klausimas dėl kreipimosi į teismą dėl įpareigojimo nugriauti neprižiūrimą ir apleistą pastatą. Tokių statinių, kurie darko vaizdą, yra nemažai, todėl Prienų rajono savivaldybė tikslą juos sutvarkyti iškėlė kaip prioritetinį.  

Taip pat skaitykite