Vilija Čiapaitė
Pradėta rengti 2013 metais tarptautinė paroda ADVENTUR tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Kasmet dalyvių skaičius didėja, tad galima drąsiai teigti, jog žmonės domisi šia unikalia paroda.
Čia susitinka turizmo verslas, turinys ir pramogos, generuojamos naujos turizmo gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas.
Šiais metais organizatoriai renginį pavadino „Keliauk kitaip”. Šeštą kartą vykstančiam, didžiausiam Baltijos šalyse specializuotam turizmo renginiui atvertos ir neseniai renovuotų, itin modernių, centrinių Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ rūmų durys. Čia įsikūrė užsienio šalių ambasados ir kelionių agentūros, jungtiniai užsienio šalių stendai. „Adventur 2018“ ekspozicijos išsidėstė keturiose teminėse salėse.
Šiais metais paroda užėmė rekordinį 15 245 kv. m plotą. Beje, svarbiausias 2018-ųjų metų akcentas čia – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Parodos atidarymo metu tradiciškai buvo paskelbti 2017 metų Turizmo sėkmingiausieji.
Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“
Kai atvykome, prie įėjimo būriavosi nemažai norinčių įeiti. Automobiliai vis važiavo ir važiavo. Patraukėme į ekspozicijų salę.
Prienų rajono savivaldybė
Trečią kartą ADVENTUR dalyvaujanti Prienų r. savivaldybė vis dar paieškų ir savęs parodymų kelyje. Šiais metais parodos lankytojus jos ekspozicija kvietė ne tik dalyvauti viktorinoje apie Prienų kraštą, jo žmones, turistinius objektus. Visų akį traukė senovinis, gerai išlaikytas motociklas, puikiai derantis ir kviečiantis keliauti po Prienų kraštą. Ne vienam magėjo sėstis už vairo ir įsiamžinti. Tai buvo puiki atrakcija mėgstantiems prisiminimui nusifotografuoti. Šalia stovintis senovinis lagaminas sakyte sakė, jog kelionei reikia ir būtiniausių daiktų. Svarbi ekspozicijos mintis, jog pasaulyje žinomas mūsų kraštietis Matas Šalčius, Lietuvos žurnalistas, rašytojas, keliautojas, visuomenės veikėjas, labai mėgo keliones ir jas aprašė savo knygose, straipsniuose, taip garsindamas mūsų kraštą.
Beje, čia veikė ir loterija, kur teisingai atsakiusiųjų laukė ypatingos dovanos: Pociūnuose įsikūrusio parašiutininkų klubo prizai – šuoliai parašiutu su instruktoriumi, apžvalginiai skrydžiai lėktuvu, net 200 vnt. 10 eurų nuolaidų kuponų šuoliams parašiutu, taip pat 50 kvietimų į vasario 4 d. LKL krepšinio rungtynes „Vytautas“ – „Žalgiris“ Prienų sporto arenoje; UAB „Ekofrisa“ trapučiai, grikiai ir kitos kruopos, verslininkės Angelės Garmuvienės šakočiai, bitininkystės reikmenų įmonės „Wilara“, didžiojo Prienų turgaus, UAB „Išlaužo žuvis“ prizai, Prienų krašto muziejaus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos ir, žinoma, Prienų r. savivaldybės dovanos.
Patraukiau Birštoną atstovaujančios ekspozicijos link. Čia jau būriavosi smalsuoliai, kiti gi jau domėjosi daugeliu lankytinų, apgyvendinimo vietų.
Sanatorija „Versmė”
Prie stendo prieidavo tie, kuriems reikia gydomųjų procedūrų. Reabilitacijai siūlomų paslaugų kiekis tikrai nemažas. Sanatorija turi ir vienintelių Lietuvoje sertifikuotų privalumų, tai mineralinis vanduo, gydomojo purvo su moliu odos priežiūros procedūra „Šrekas” ir kt.
Viešbutis „Audenis”, Panemunio sodyba
Prie šio stendo stovėjo besišypsantis Žydrūnas Kazlauskas. Daugeliui pažįstamas veidas iš kelionių oro balionu traukte traukė ekstremalių pojūčių mylėtojus. Žydrūnui netrūko darbo, mat daugelis jau iš anksto bandė rezervuoti skrydį balionu, kartu apsigyvenant arba kaimo turizmo sodyboje, arba viešbutyje „Audenis”.
Restoranai „Sonata”, „Seklytėlė” ir pasiplaukiojimas pramoginiu laivu „Vytenis”
Besidominčiųjų Birštonu vis daugėjo. Daugelį sudomino restoranų „Sonata”, „Seklytėlė” pasiūla ir pasiplaukiojimas pramoginiu laivu „Vytenis”.
Birštono kultūros centras
Charizmatiškasis Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis ne vieną sudomino vien tik savo buvimu. Jo kūrinys – jau XX tarptautinis džiazo festivalis „Birštonas 2018” – masino ne vieną paklausinėti apie programą. Kiekvienas galėjo ją gauti ir sužinoti, jog džiazo festivalis vyks kovo 23‒25 dienomis.
Viešbutis „Royal SPA Residence“
Daugelis, kurie nori ramybės ir gero poilsio, domėjosi viešbučio „Royal SPA Residence“ paslaugomis ir kainomis. Čia dirba puikūs masažo meistrai, žinomi ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje.
Sanatorijos „Tulpė” stendas
Kaip ir dera, šios sanatorijos stendas mirgėjo nuo tulpių. Čia dauguma vyksta gydytis, sveikatintis. Rodos, nieko naujo, tačiau ne vieno akį patraukė naujiena – apgyvendinimo sąlygos „Baltojoje viloje”, maitinimas ir kainos.
Birštono TIC stendas
O čia smalsuoliai žinojo, jog gaus renginių, kurie vyks Birštone, knygelę. Kamerinė aplinka traukia jaunas šeimas, vyresnio amžiaus žmones, turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių, užjūrio. Juk Birštonas siūlo pasimėgauti ramybe, švariu oru ir geru maitinimu. Daug informacijos buvo galima gauti ir apie renginius su „Čiulba ulba” organizatorėmis. Jų vedami edukaciniai užsiėmimai nenuvylė nei vieno!
„Vytautas Mineral SPA“
Daugelio akis traukė sveikatingumo komplekso „Vytautas Mineral SPA“ siūlomos procedūros ir kvietimas atvykti. Kaip žinia, čia apsistojusi realybės šou šeima, kuri yra daugiau nei reklama, be to, čia rengiami vakarai su Lietuvoje žinomais dainininkais, siūlomos geros procedūros, o netradicinis pastatas pastebimas iš tolo.
Sanatorijos „Eglė” stendas
Bene didžiausias iš sanatorinių stendų buvo sanatorijos „Eglė”. Čia ne vieną sudomino galimybė rateliu einant atlikti procedūras ir gauti puikią dovaną – šalčio kamerą, arba Krioterapijos procedūrą. Kaip žinia, šalčio kameroje veiksmingai gydomas ne tik ūmus skausmas, bet ir lėtiniai stuburo, sąnarių, raumenų skausmai, mažinami uždegiminiai procesai.
Pati išbandžiau visas penkias procedūras. Pirmoji – laikysena. Čia man išaiškino netaisyklingos laikysenos trūkumus ir davė patarimų, kaip taisyklingai atlikti pratimus. Antroji – minkštos rankos. Rankos viršutinė dalis buvo aptepta baltuoju moliu, suvyniota į foliją ir laikoma 2 minutes. Purvas buvo nuvalytas ir pateptas kremu su aukso dulkėmis. Trečioji – pėdos. Na, čia man buvo labai svarbi pratimų eiga ir suvokimas, jog būtina daugiau dėmesio skirti pėdoms, jų masažui. Ketvirtoji – kvapų terapija. Pasodinta į minkštą fotelį keletui minučių atsipalaidavusi kvėpavau orą, prisotintą eterinių aliejų. Tai puikiai atpalaidavo!
Penktoji. Veido priežiūrai pasirinkau Bioptroną, tai puiki procedūra, kuri svarbi kiekvienam.
Taigi, po visų malonių procedūrų gavau dovaną, kurią išbandysiu.
Rekreacinis irklavimo poilsis „Birštono Nemunas”
Patraukėme į rekreacinio irklavimo Lietuvoje ir aktyvaus poilsio zoną, kur „Birštono Nemunas” siūlė savo paslaugas. Čia puikavosi valtys, kanojos, vikingų žalčiai, drakonai, kuriais galima keliauti visomis šalies upėmis.
Po mūsų krašto stendų apžvalgos, patraukiau į kitą pastatą, kur buvo galima domėtis kelionėmis po Pietryčių Aziją, atrasti didžiuosius pasaulio miestus – Romą, Londoną, Tokiją, Honkongą, Delį. Čia smalsuoliai buvo kviečiami išmėginti ekologinį turizmą ir patirti autentišką Užsachario Afrikos šalių realybę, sužinoti, ko tikėtis keliaujant po Tailandą, Vietnamą, Indoneziją, Malaiziją ir Mianmarą. Ekspozicijos paneigė mitus apie dar mažai keliautojų lankomas Rytų šalis – Omaną, Iraną, Mongoliją, ragino „dekoduoti“ kultūros, architektūros ir meno formas kelionėse, suprasti, kas yra Europa ir kas esame mes patys. Šiemet parodos dalyviams buvo siūloma leistis į keliones, kurios nepanašios į savaitgalio pikniką, kurios verčia įsitempti, pagalvoti ir netgi keistis.
ar iš Prienų tik socdemai kviesti?
Report