Vilija Čiapaitė
Prienų kultūros ir laisvalaikio centre atvira jaunimo erdvė (AJE) „Prienas“ kaskart mus džiugina talentingais kūrėjais. Nors dar visai jauni, tačiau turintys tikslus ir kviečiantys susipažinti su jų prasmingai leidžiamu laiku. Jau ne pirmą kartą aplankomos fotografijų, tapybos parodėlės stebina. O šį kartą mus kviečia Augustės Volungevičiūtės iliustracijų paroda.
Augustė Volungevičiūtė, Vilniaus dailės akademijos grafikos studentė, gimė Prienuose. Prieš pristatydama parodą ji sakė, jog kiek prisimena, kai tik išmoko laikyti rankose pieštuką, pradėjo piešti. Besimokydama „Nemuno“ pradinėje mokykloje taip pat piešime buvo neaplenkiama. Vėliau baigė Prienų meno mokyklos dailės kursą. Po to – mokslai „Ąžuolo“ progimnazijoje ir „Žiburio“ gimnazijoje. Baigusi ją ji jau žinojo, kad jos gyvenimas bus susijęs su menu.
Iliustracijos nutiesė kelią į grafinės kūrybos labirintus
Taigi jau treji metai Augustė – Vilniaus dailės akademijoje grafikos studentė, tačiau vis nepamiršta Prienų kultūros ir laisvalaikio centro atviros jaunimo erdvės (AJE) „Prienas“. Čia jaunas žmogus neprivalo įsipareigoti lankytis nuolat ir nustatytu laiku ar užsiimti tam tikra veikla – jis pats sprendžia, kaip naudoti savo laiką. Tai ypač patiko jaunai ir savo vizijas matančiai menininkei.
Dabar ji atvyko su savo darbų paroda „Jaunas žvilgsnis“, kurioje teko vartyti jos iliustruotą ir su pačios parašytais tekstais knygelę „Fenekas“. Kol kas tai tik pradžių pradžia, o jos knygelės turinys ir iliustracijos smagiai nuteikia, nes žvelgiant į lapiuką norisi tik šypsotis. Ir tai knygelė vaikams, kuri, manau, pasklis tarp jų.
O vienos dalies knygelė „Raudoni batai“ turi savo įvaizdį, kuris linksmai pavadintas „kelnės“, nes jos sulankstymas primena šį apdarą.
Vizijose iliustruotos knygelės vaikams
Mylėti savo kraštą, gyvūnus, gamtą – tai, rodos, kai kam kasdienybė, o Augustei – gyvenimo dalis. Gal dėl to jos darbuose dominuoja gyvūnai, kurie mažiesiems tarsi meditacija ir atsipalaidavimas. Taigi, kas toliau? Toliau mokslai ir savo vizijų realizavimas. Grafika yra vaizduojamosios dailės šaka, kurios meninio vaizdo pagrindą sudaro piešinys. Svarbiausios meninio vaizdo kūrimo priemonės yra kontūrinė linija, juodų ir baltų dėmių deriniai, štrichas ir popierius, ant kurio piešiama ar spausdinama.
Nors pagrindinė spalva juoda, tačiau galima naudoti ir kitas spalvas. Tuo puikiai naudojasi Augustė, kurdama savo personažus.
O kas toliau? Tikrai tikiu, kad Prienai, turintys savo menininkų meką, puikiai priglaus ir Augustę, kuri stebins, džiugins ir visiems primins, kad grafinė iliustracija puikiai dera prie kitokios tapybos darbų. Juk Augustė puikiai gali kurti ir reklamos srityje bei kitur. Tačiau aš tenoriu pasakyti, kad Prienai, kaip kriauklė, auginanti perliukus. O Augustė Volungevičiūtė dar vienas augantis perlas iš šio krašto.
Paroda veiks rugsėjo – spalio mėnesiais.