Nesvarbu, ar renkatės gyvūną ir ieškote papildomos informacijos, ar jau esate priglaudę mažąjį kompanioną savo namuose, kačių ir šunų skirtumai gali sudominti kiekvieną. Tai kuo gi katės skiriasi nuo šunų? Ką tai reiškia?
Asmenybė – bene svarbiausias skirtumas
Dažnas iš mūsų pastebi, kad artimoje aplinkoje gyvenantys šunys yra gana prieraišūs ir meilūs gyvūnai. Jie yra ištikimi, atsidavę šeimininkui ir žinantys savo vietą namuose. Kita vertus, kalbant apie kates, išvardytus požymius tikrai retai kada galima pritaikyti. Šis gyvūnas pasižymi nepriklausomybės ir vienatvės poreikiu. Jei šuo šeimininkui grįžus namo puls prie kojų ir prašys žaidimų, katė, tikėtina, taip pat bus meili, bet gana greitai lėks pailsėti į niekeno netrukdomą kampą, tik išsiprašiusi ir suvalgiusi savo vakarienės porciją. Neretai šį požymį pravartu apsvarstyti tada, kai renkamės, kurį gyvūną priglausti. Aišku, kad šunys labiau tinka ekstravertams, o katės intravertams, nors pasitaiko išimčių.
Diferencijuoja ir maisto poreikis
Vienas įdomesnių dalykų, apie kurį nežino dažnas šunį auginantis žmogus, yra tai, jog šis gyvūnas gali būti vegetaras. Mėsa paprasčiausiai nėra būtinybė jų mityboje, nors natūralu, kad tai gali būti vienas pagrindinių ingredientų valgiaraštyje. Priešingai – katės išgyventi be mėsos produktų negalėtų. Jų organizmai tiesiog negauna pakankamai aminorūgščių, todėl visavertiška mityba yra geriausias pasirinkimas. Būtent Acana katėms yra toks sausas maistas, kuriame galima rasti įvairių rūšių mėsos priedų. Kitas maisto ypatumas, taikomas šiems gyvūnams, yra porcijų dydžio skirtumas. Katinų valgymo rutina susideda iš dažnesnių, bet mažesnių porcijų, kai tuo tarpu šunys gali maistu dienos eigoje mėgautis ir rečiau.
Kačių ir šunų sveikatos problemos neretai yra kitokios
Nors čia gali atsirasti bendras kontrargumentas, jog kiekvieno organizmo ligos yra skirtingos, įdomu tai, kad veterinarai ir gyvūnų šeimininkai vis dažniau pastebi tam tikras tendencijas. Pavyzdžiui, šunims yra būdingos odos ligos, tad šių šeimininkai turi skirti daugiau dėmesio kūno stebėsenai. Vienas iš prevencijos būdų – tinkamo ėdalo pasirinkimas. Galima arba tartis su profesionalu, arba domėtis skirtingais ingredientais – Acana maistas šunims pasižymi natūralios mitybos filosofija, kas ypač aktualu tiems gyvūnų augintojams, kurie nuodugniai rūpinasi savo gyvūnų sveikata. Katės dažniau susiduria su astma, netgi maisto netoleravimo problemomis, todėl ypač svarbu žinoti negalavimų pirmuosius požymius, o šiems atsiradus greitai apsilankyti pas veterinarą.
Žaidimų pobūdis ir poreikis gali skirtis
Žinoma, kad šių augintinių asmenybės skiriasi, o tai gali natūraliai pakreipti kiekvienos dienos užsiėmimus tam tikra linkme. Žaidimai – vienas iš pavyzdžių. Kadangi katės iš prigimties yra tikros medžiotojos, o šio užsiėmimo tikslas pagauti auką ir jos nepasigailėti, būtent todėl šiuos gyvūnus gana sunku sudominti įvairiais žaidimais. Jų paprasčiausiai nedomina galvosūkiai, kates labiau žavi greičio ir judesio reikalaujančios veiklos kaip žaidimas su lazeriu ar plunksna ore. Šunys yra kitokie – juos tenkina ir paprastesnės formos užsiėmimai. Jiems aktualiau gauti šeimininko gerą žodį, tad kamuoliuko atnešimas ar iššūkis pagalvoti jiems yra puikūs laisvo laiko praleidimo būdai.