17 kartą surengtas „Nemuno galiūnas” – be federacijos globos

_IGP7511

Viktoras Arbačiauskas

Liepos 6 d. Birštone tradiciškai vyko „Nemuno galiūno” turnyras, kurio idėja gimė prieš 17 metų. Ir kaip tada, taip ir šiemet, turnyro organizavimas buvo Birštono entuziastų rankose. Ilgą laiką „Nemuno galiūną” globojusi federacija „paliko laivą“.

Šiemet į Birštoną atvyko galiūnai iš Kaišiadorių, Marijampolės, Vilniaus, Rokiškio, Tauragės, Šiaulių, Šilutės, Visagino. Turnyre dalyvavo ir du Birštono atstovai – Antanas Žurauskas ir Martynas Vaitkevičius.

Galiūnai traukė „Doletos” vilkiką, išbandė jėgas svorių kėlimo estafetėje, pakėlinėjo „burbulus“, laikė kalaviją bei vartė padangas. Jei „Doletos” vilkiką visi nutempė iki finišo, o greičiausiai tai padarė Martynas Brusokas iš Marijampolės (A. Žurauskas – 6-as, M. Vaitkevičius – 8-as), tai svorių kėlimo estafetėje nei vienam dalyviui nepavyko pakelti visų svorių.

Geriausiai sekėsi kilnoti svorius vilniečiui Mindaugui Jarui. Galiūnas suklupo tik keldamas svarmenį (pakelti 5 svoriai). A. Žurauskas įveikė 3 etapus (5 vieta), o M. Vaitkevičius – 1 etapą (8-10 vieta).

Burbulų kėlimo rungtyje nebuvo lygių Tadui Gečiui iš Šilutės, kuris juos pakėlė 14 kartų. A. Žurauskas su 7 kėlimais pasidalino 4-5 vietas, M. Vaitkevičius nesugebėjo pakelti burbulo nuo žemės.

Ilgiausiai kalaviją ištiestomis rankomis išlaikė Dainius Repšys iš Rokiškio. A. Žurauskas parodė 4 rezultatą, M. Vaitkevičius – devintą.

Padangų vartymo rungtyje A. Žurauskas patyrė traumą ir liko paskutinis. M. Vaitkevičius parodė šeštą rezultatą, o rungtį laimėjo Darius Janutis iš Tauragės.

Susumavus visų penkių rungčių rezultatus paaiškėjo, jog 17-ąjį „Nemuno galiūno” turnyrą laimėjo Dainius Repšys iš Rokiškio. Antroji vieta atiteko vilniečiui Mindaugui Jarui, trečiąją iškovojo Darius Janutis iš Tauragės.

Antanas Žurauskas liko šeštas, o Martynas Vaitkevičius – devintas.

Turnyras pritraukė daug žiūrovų, buvo palankus ir oras. Lietutis prapliupo iškart pasibaigus varžyboms, todėl galiūnai per apdovanojimo ceremoniją gavo ir palaiminimą iš dangaus.

Pagrindinis turnyro rėmėjas buvo Birštono savivaldybė, bet „Nemuno galiūno” pradininkas Stanislovas Martinaitis pasakė, jog bus dirbama su potencialiais rėmėjais ir jis tiki, kad turnyras Birštone toliau išliks liepos 6-osios – Valstybės dienos simboliu.

Šauniai turnyrą vedė ir galiūnų veiksmus komentavo šių metų Baltijos galiūnų čempionato nugalėtojas Vidas Blekaitis su Vitalijum Cololo.

Nepamiršti buvo ir žiūrovai, kuriems teko išbandyti ir savo jėgas.