Kodėl klaidinamas Seimas ir visuomenė dėl Pociūnų aerodromo vystymosi?

Seimo nariui Andriui Kupčinskui nepatinka, kad Prienų rajono savivaldybėPociūnų aerodrome bando įvesti tvarką

Vacys Staknys

Seime – bruzdesys dėl Pociūnų aerodromo. Seimo nariui, kauniečiui Andriui Kupčinskui pasirodė, kad aerodromas privalo būti paskelbtas strateginiu objektu, nes jam atrodo, jog Prienų rajono savivaldybės noras įvesti tvarką, po to, kai Valstybė 30 metų netinkamai valdė buvusį DOSAAF turtą, gali pakenkti aviatorių veiklai.
Rugpjūčio 14 d. LRT radijas parengė reportažą, kuriame buvo išsakytos kelių Seimo narių nuomonės apie tai, ar reikia Pociūnų aerodrome leisti laisvai tvarkytis savivaldybei, ar uždėti apynasrį – paskelbti jį valstybiniu strateginiu objektu. Tiesa, šis klausimas po diskusijų su savivalda laikinai buvo išbrauktas iš Seimo dienotvarkės. Bet A. Kupčinskas ir toliau teigia, jog jis nemato nieko blogo, jei Pociūnų aerodromas bus paskelbtas strateginiu objektu.
Jam nedaro įspūdžio ir tai, jog praeitoje kadencijoje į savivaldybės užklausą buvo atsakyta, kad Valstybė neturi interesų Pociūnų aerodrome ir jis nebus įtrauktas į strateginių objektų sąrašą. Seimo nario manymu, reikia apsisaugoti dėl visa ko. A. Kupčinskas taip pat kategoriškai pareiškė, jog jo rūpestis dėl Pociūnų aerodromo nesusijęs su spaudimu iš vieno Pociūnų aerodrome esančio klubo atstovų, nors veiksmai  rodo kas kita. Bet tegul tai lieka Seimo nario ir jo aplinkos sąžinės rėmuose.

Dažnai bendrauju su Prienų rajono savivaldybės vadovais ir niekada negirdėjau, kad savivaldybė ruošiasi pakenkti ten įsikūrusioms asociacijoms – Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubui, Prienų aeroklubui, Kauno aeroklubui,  Kauno parašiutininkų klubui. Negirdėjau, kad savivaldybė kam nors neleidžia vykdyti veiklos. Parašiutininkai kaip šokinėjo, taip ir šokinėja, o lėktuvai pakyla ir nusileidžia Prienų rajono savivaldybės lėšomis įrengtu pakilimu taku. 

Jei atvirai, tai ne savivaldybė „žaidžia baloje“, o kai kurie Pociūnų aerodromo naudotojai. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas nustebo, kad LRT radijas darydamas reportažą apie Prienų rajone esantį aerodromą neišklausė savivaldybės pozicijos. O ji, anot mero, išlieka ta pati – plėsti Pociūnų aerodromo infrastruktūrą ir, perėmus patikėjimo teise iš Valstybės aerodromo žemės sklypus, leisti jais panaudojimo teise naudotis aerodrome įsikūrusioms asociacijoms ir klubams. 

Pasak mero, dar 2023 m. birželį savivaldybės administracija gavo atsakymą iš Krašto ministerijos, kuriame rašoma, kad ministerija neprieštarauja dėl minėtų (128,3815 ha ir 11,4681 ha) žemės sklypų perdavimo valdyti patikėjimo teise Prienų rajono savivaldybei. 

Krašto ministerija tik išsakė pageidavimą, kad nenutrūktų dabar perkama iš Kauno parašiutininkų klubo parašiutininkų parengimo paslauga.

Meras A. Vaicekauskas dar kartą patvirtino, jog savivaldybė suinteresuota, kad Pociūnų aerodrome būtų plėtojama iki šiol vykdoma veikla, o kartu nori pagyvinti aerodromo panaudojimo galimybes, investuoti pati ir pritraukti investuotojų. Anot mero, negerai, kad šiuo metu aerodromo galimybės neišnaudojamos. „Negerai, kad valstybinėje žemėje atsiranda privatūs sklypai, kurie realiai trukdo vystyti visuomenei reikalingą veiklą. Bet kokie suvaržymai nebus naudingi, ir Pociūnų aerodromas nebus tinkamai išnaudojamas“, – teigė A. Vaicekauskas. 

Mero teigimu, kalbos, kad savivaldybė ruošiasi paversti aerodromą kaimo sodybų teritorija, grynas melas ir kai kurių suinteresuotų asmenų pramanas.

Taip pat skaitykite