Žvilgsnis į ateitį Čekijos bendruomenėse

Gelbėkit vaikus

Didelis būrys Prienų rajono savivaldybės vietos veiklos grupės narių išsiruošė į ilgą kelionę – į Čekiją, pas bendraminčius bendruomenininkus. Spalio 3-iąją, ankstyvą rytą, dviaukštis autobusas su penkiasdešimčia rajono bendruomenių atstovų pasuko link Lenkijos. Visa diena kelionei, nakvynė puikiame „Daviduv mlyn“ viešbutyje ir vėl autobusas – šįkart trumpesniam keliui, tik iki Opavos, kur įsikūrusi šio krašto vietos veiklos grupė, čekiškai – MAS. Jau viešbutyje smalsius prieniškius pasitiko jos atstovai Vladislav Kos ir Katerina Grondilova, palydėję autobusą iki miestelio. Čia buvo pateiktas čekų bendruomenės veiklos įrodymas – jauki vaikų žaidimų aikštelė, įrengta už projekto lėšas. Vladislav ir Katerina trumpai papasakojo aikštelės įkūrimo istoriją, supažindino su krašto gyvenimo ypatybėmis. Vėliau – susitikimas MAS būstinėje, kur kino salėje čekai pademonstravo ir daugiau savo aktyvios veiklos pavyzdžių, atsakė į prieniškių klausimus. Malonūs ir draugiški žmonės, šiltas priėmimas, įdomus pasakojimas ir apsikeitimas dovanomis – kaip gi neatsidėkosi naujiesiems bičiuliams lietuviškos duonos kepalėliu, lankstinuku apie mūsų rajoną.
Vėl trumpa kelionė autobusu ir sekantis sustojimas jau Červenkoje. Čia bendruomenininkus iš Lietuvos pasitiko ne tik MAS atstovė J. Zendulkova, bet ir vietos seniūnė, tarusi keletą pasveikinimo žodžių ir greitai atsisveikinusi su svečiais. O jiems ir vėl buvo paruoštas trumpas šio krašto bendruomenių veiklos pristatymas bei ragaujamieji tautos paveldo pavyzdžiai – mažučiai, minkštučiai ir labai gardūs pyragėliai. Šios MAS veikla itin sudomino mūsų krašto tautodailininkus, kurie domėjosi čekų patirtimi įtraukti į bendruomeninę veiklą vietos amatininkus.
Vėliau – dvi neužmirštamos dienos lankymosi Moravijos miestuose, pilyse, muziejuose ir neapsakomo grožio gamtos kampeliuose.
Nors susitikimai su čekų MAS atstovais buvo gana trumpi, tačiau paliko gilų įspūdį čia apsilankiusiems prieniškiams. Pasak VVG projekto administratoriaus Sauliaus Narūno, tai buvo tarsi žvilgtelėjimas į netolimą ateitį – tai, kas jau yra pasiekta Opavoje ir Červenkoje, yra ir mūsų bendruomenių tikslai, užfiksuoti 2009 – 2014 m. Vietos plėtros strategijos įgyvendinimui pateiktuose projektuose. Todėl čekų pasiekimai, vykdant Leader programos uždavinius, vaizdžiai pademonstravo, jog rajono bendruomenių užmojai yra tikrai realūs ir galimi įgyvendinti. Be to, buvo ko ir pasimokyti iš čekų, nemažai sužinota, pasisemta idėjų. O norintieji apie visa tai išgirsti netrukus bus pakviesti į susitikimą, kuriame ir bus pristatyti dalykinės kelionės į Čekiją rezultatai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti