• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Žmogus iš didžiosios raidės – Mokytojas

IMGP8744Grįžtu iš mokyklos tarsi iš dosnios kaimynės – širdis pilna gėrybių, ir takučiu – tarp pievų, tarp pušų, tarp peteliškių ir paukščių giesmių – nešu aš tai, ką ji davė.

Tai dovanos, kurios nepradingsta niekada, kuriomis aš dalinuosi su visais, ir visada žinau, kad grįžus į Žinių namus aš gausiu tai, ko man reikia… O tuose namuose gerumą ir žinias dalina žmogus iš didžiosios raidės – Mokytojas. Dar ausyse skamba jo pasakyti žodžiai: „Paimk šią knygą, gelstančią kaip lapas, tegul ji visą laiką tau mokyklą primins“…

Tokius namus turi Birštonas, kur antrieji tėvai, Mokytojai, išmoko parašyti pirmąją raidę, jiems vaikai patiki savo paslaptis, lūkesčius, naujienas. Jie, Mokytojai, stebisi, kai jų auklėtiniai, tarsi paukščiai išskleidę sparnus, išskrenda iš gimtojo lizdo, ir nejučiomis nubraukia išsiskyrimo ašarą, tačiau jie žino, kad jų auklėtiniai dar sugrįš…

Į Birštono Kurhauzą rinkosi mokytojai. Jie rinkosi švęsti savo, Tarptautinę Mokytojo dieną, pagerbti tuos, kurie savo gyvenimą susiejo su mokykla, pasveikinti „Metų mokytoją 2013”, pabūti kartu.

Jaukioje aplinkoje skambėjo „Baroque Contempo“ – barokas be perukų. Koncerte susipynė du iš pažiūros nesuderinami muzikos stiliai – barokas ir šiuolaikinis džiazas. Nuostabu tai, kad iš tiesų baroko laikotarpio muziką ir džiazą sieja esminiai panašumai.  Vienas jų net sudaro džiazo pagrindą. Tai – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti spontaniškai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas.

Iš štai, momentas, kuomet sveikinami mokytojai. Tai merės, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos mokytojams. Nebuvo pamiršti ir mokytojai senjorai – Elena Ribinskienė (90 metų), Stasė Krištaponienė (85), Janina Mikailionienė (65) ir Vida Černevičienė (65), švenčiančios jubiliejus.

IMGP9046Pagaliau paskelbtas „Metų mokytojas 2013“. Juo tapo Antanas Kisielius, Birštono gimnazijos anglų kalbos mokytojas metodininkas. Jo pedagoginio darbo stažas – 43 metai. Į savo darbą jis  žiūri su pagarba dalykui ir kiekvienam mokiniui. Mokytojas yra labai darbštus ir pareigingas.  Šiuos bruožus stengiasi ugdyti ir mokiniuose. Jo paruošti  mokiniai trejus metus iš eilės dalyvavo respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje, be to, jie gerai išlaiko ir tarptautinį šios kalbos egzaminą (IELTS), o valstybinio  egzamino rezultatai 2012/2013 m. geriausi iš visų laikytų mokomųjų dalykų.

A. Kisielius aktyviai dalyvauja tarptautiniuose  projektuose su Danijos ir Prancūzijos moksleiviais. Nuolat domisi anglų kalbos metodikos naujovėmis, paruošė mokymo priemonę „Pasiruošimas anglų kalbos egzaminui“ gimnazijos mokiniams. Mokytojas nuolat tobulinasi kvalifikacijos kėlimo renginiuose, baigė  3 metų Švietimo ministerijos kursus Marijampolėje „Mokymas bendrauti ir bendradarbiauti Oxford University Presss“. Dvejus metus jis vadovavo užsienio k. metodinei grupei, yra Vaiko gerovės komisijos narys, mokyklos Tarybos narys, aktyvus gimnazijos ir miesto bendruomenės, mokytojų  atestacinės  komisijos narys, mokytojų laisvalaikio organizatorius.

Tad pabaigai tegaliu pasakyti, kad Mokytojas yra ir policininkas, ir teisėjas, ir tėtis, ir mama. Mokytojas iš tikrųjų turi labai daug nerašytų pareigų, tačiau viena žinau, kad mokytojų nebūtų jei nebūtų mokytojų, kurie suteikė galimybę tapti mokytojais, kurie tapo etalonu ir pavyzdžiu ateities mokytojams.

 

 Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti