• vasaros svente 2022 2

Zanavykų muziejuje, šurmuliuojant margučių margintojų šventei, atidaryta menininkės iš Prienų akvarelės paroda

IMGP0090

kvitrina.com


Kovo 31 d. Zanavykų muziejuje (Šakių rajonas, Lukšiai) nuo pat ryto šurmuliavo didelis būrys Šakių rajono mokyklų mokinių, kurie atvyko į kiaušinių marginimo šventę. Šį kartą edukaciją vedė ne tik žinomos Šakių krašto margintojos, bet ir viešnia iš Prienų – menininkė, liejanti akvarele, o kartu ir margučių margintoja Vilija Čiapaitė.

Tiesa, Vilija Čiapaitė ne tik vedė edukaciją grupei mokinių, bet ir pristatė savo akvarelės darbų parodą, kuri bus eksponuojama muziejuje iki gegužės 12 d. Reikia pripažinti, jog šventė tikrai pavyko, nes prie kiekvieno stalo vyko ne tik šiltas pokalbis, bet ir tikras kiaušinių marginimo maratonas. Svečiai iš Kazlų Rūdos traukė liaudiškas dainas, o ant stalų šventiškai įsitaisė įvairių spalvų ir dydžio margučiai.

Vilija Čiapaitė prisipažino, jog jai buvo smagu vėl su savo paroda grįžti į Zanavykų muziejų, kuris per tą laiką spėjo atsinaujinti. Rekonstruotas Zyplių dvaro prižiūrėtojo namas tapo muziejaus dalimi. Naujajame pastate vyks įvairios edukacijos, parodos.

Geros tradicijos visada suranda pasekėjus. Margučių marginimas pereina iš kartos į kartą ir nuostabu, kai jauni žmones savo fantazijas išpildo tautiniuose raštuose.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti