„Vytautas“ sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir įveikė „Cmoki“ krepšininkus

_IGP9548_mazas
Karolis Urba

Rugsėjo 23 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė draugiškas rungtynes su „Cmoki-Minsk“ komanda iš Baltarusijos. Tai buvo antroji šių varžovų dvikova pasiruošimo etape. Pirmajame susitikime pergalę šventė svečiai iš Minsko.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniams pavyko revanšas. Tiesa, po gerai sužaisto pirmojo kėlinio, vėliau „Vytauto“ krepšininkai prarado iniciatyvą ir tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo perlaužti rungtynių eigą savo naudai (88:83)

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo geru „Vytauto“ spurtu – Vaidas Čepukaitis pelnė dvitaškį, Gytis Sirutavičius „įsmeigė“ tritaškį, dar du taškus ir baudą pridėjo Laimonas Kisielius. Varžovai atsakė tik vienu taikliu baudos metimu (8:1). Kėliniui įpusėjus V. Šeškaus auklėtiniai išlaikydavo gan saugų pranašumą (13:7). Tiesa, „Cmoki“ krepšininkai nesiruošė „Vytauto“ žaidėjams leisti šeimininkauti aikštelėje ir likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei sumažino skirtumą iki  3 taškų (22:19).  Per paskutinę kėlinio minutę komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo trijų taškų pranašumą (24:21).

Antrasis kėlinys

Kėlinys prasidėjo taikliu Šarūno Vasiliausko tritaškiu (27:21). 2,5 min. abi komandos negalėjo įveikti varžovų gynybos. Pirmieji taškų badą baigė „Cmoki“ krepšininkai (27:24). Likus iki kėlinio pabaigos 4,5 min. komandas skyrė tik vienas taškas (31:30), o dar po kelių atakų buvo lygu (33:33). L. Kisielius pelnė dvitaškį ir „Vytautas“ įgijo dviejų taškų persvarą (35:33), bet neilgam. Varžovai pataikė tritaškį ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (35:36). Domantas Šeškus taikliu tritaškiu grąžino persvarą „Vytautui“ (38:36). Deja, varžovai atsakė penkių taškų spurtu (38:41). D. Šeškus įmetė dar vieną tritaškį ir išlygino rezultatą (41:41). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Cmoki“ krepšininkas pataisė komandos netaiklų metimą ir po dviejų kėlinių jau pirmavo krepšininkai iš Minsko (41:43).

Statistika.

Šarūnas Vasiliauskas pelnė 10 taškų, 8 – Laimono Kisieliaus sąskaitoje. Taškus pelnė visi aikštelėje žaidę krepšininkai. „Vytauto“ komandai prastai krito tritaškiai (5/18), pralaimėta kova po krepšiais (15/18) ir prarasti 6 kamuoliai.

Trečiasis kėlinys

„Vytauto“ krepšininkai iškart ėmėsi darbo ir po Vilmanto Dilio ir Gyčio Sirutavičiaus sėkmingų atakų persvėrė rezultatą savo naudai (45:43). Bet išlaikyti iniciatyvos nepavyko ir svečiai iš Minsko įgijo trijų taškų pranašumą (49:52). Tiesa, V. Šeškaus kariauna neleido varžovams „pabėgti“, o V. Čepukaitis sėkmingai užbaigė ataką (du taškai ir taiklus baudos metimas) bei persvėrė rezultatą savo komandos naudai (53:52). Deja, antrąją kėlinio pusę sėkmingiau sužaidė „Cmoki“ krepšininkai, kurie po trijų kėlinių įgijo 6 taškų persvarą (60:66).

Ketvirtasis kėlinys

V. Šeškaus auklėtiniai eilinį kartą kėlinį pradėjo aktyviai ir per dvi minutes sumažino turėtą deficitą iki vieno taško (68:69), o per kitą ataką V. Dilys pataikė antrąjį iš eilės tritaškį ir išlygino rezultatą (71:71). Bet svečiai iš Minsko ne tik neleido persverti rezultato, bet ir patys pabėgo į priekį (73:78).
Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. Š. Vasiliauskas sumažino skirtumą iki vieno taško (78:79). „Cmoki“ padidino persvarą iki trijų taškų (78:81). V. Čepukaitis pelnė 4 taškus iš eilės ir „Vytautas“ išsiveržė į priekį (82:81).
Šioje situacijoje varžovai už nepasitenkinimą teisėjų sprendimu gavo techninę pražangą, kurią realizavo Š. Vasiliauskas (83:81). Kitoje atakoje Šarūnas dar pelnė du taškus baudos metimais (85:81).
„Cmoki“ paėmė minutės pertraukėlę, bet jų ataka nepavyko, o L. Kisielius buvo sustabdytas pražangomis (87:81). Svečiai iš Minsko pataikė dvitaškį (87:83) ir iškart baudavo. L. Kisielius įmetė vieną baudą (88:83). Per likusį laiką situacija nepasikeitė ir „Vytautas“ šventė pergalę penkių taškų skirtumu (88:83).

„Vytauto“ komandoje daugiausiai taškų (20) pelnė Šarūnas Vasiliauskas, Laimono Kisieliaus sąskaitoje 18 taškų, Vilmanto Dilio – 14.

„Cmoki“ komandoje 24 taškus įmetė G. Stutz, 18 – A. Hilliard.

Taip pat skaitykite