•  

     

     

     

     

Vėlinės – laikas prisiminti išėjusius ir apmąstyti savus gyvenimus

dvasingumas-1-536x430

 Vidmantas Venclovas

 Lauko darbai nudirbti, paruoštos atsargos žiemai. Laikas sustoti, prisiminti išėjusius į kitą pasaulį, o mums laikas apmąstyti savo gyvenimą. Taip jau nuo senų laikų buvo ir yra – Vėlinių laikas.

Nežiūrint į tai, jog šiais laikais gyvenimo tempas ir kitoks, bet Vėlinės yra ir bus ta diena, kai visa Lietuva tampa keliautojų tauta. Visi skuba susitikti su praeitimi, sustiprinti atminimo ryšius su išėjusiais artimaisiais. Deja, bet ne visi kapai tą dieną sulaukė artimųjų dėmesio, todėl tampi dvasiškai pakylėtas, kai gauni žinutę, jog vienoje ar kitoje vietoje aplankyti, sutvarkyti ir apleisti išėjusiųjų Anapilin kapai.

Štai Išlaužo seniūnijos kaimo bendruomenės Šeimos centro vaikai sutvarkė apleistus kapus Išlaužo kapinėse. Malonu, kai bendram kilniam reikalui nelieka abejingi ir verslo atstovai. Šeimos dienos centro socialinė darbuoja Gintarė Šilingienė padėkojo bendruomenės „Cognizant technology solutions Lietuva“ už pilietiškumą ir draugystę.

Kita žinia atskubėjo iš Šaulių bendruomenės. Pasak partizano Antano Kamičaičio-Skroblo sūnaus Anatolijaus, Lietuvos šaulių sąjungos Prienų 206 kuopos šauliai Sigitas Žalys, Juozas Kasputis, Saulius Pagirys, Arūnas Bendoraitis, tremtinė Veronika Beliūnienė, buvusi partizanų ryšininkė Monika Banionienė, Leonas Sakalavičius  aplankė mūsų krašte esančius kapus, bunkerius, monumentus bei pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Kiekvienoje vietoje buvo pakabinti juodi kaspinai ir uždegtos žvakutės.

Ir ne veltui liaudies išmintis sako: „Kol mūsų širdyse gyvena atmintis – tol išėjusieji išlieka mūsų dvasingumo rate“.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti