•  

   

   

   

   

Vasaros vakaro pasivaikščiojimas, arba grįžtant prie senos temos į seną vietą

Stadionas 2019-06_5

2018 metų kovo 27-ąją vaikštinėjau Prienų karinio miestelio pakraščiais, žvalgiausi į Nemuną ir fotografavau medžių kelmus. Seniūnijos informacija dėl nukirstų beržų buvo trumpa ir konkreti. Laiškas mano archyve išliko, tad galiu jį visą pacituoti: „Informuojame, 2018 m. kovo 16-17 dienomis buvo pjaunami medžiai adresu Birutės g. 7, Prienai, prie naujai renovuojamo stadiono. Nepašalinus medžių dėl didelės taršos dirbtinės stadiono dangos ir bėgimo takų negalima bus naudoti pagal paskirtį. Vietoj išpjautų medžių suplanuota pasodinti kolonines tujas.“

Karinis miestelis_nuoroda

2019 metų birželio 10-osios vakarą, išėjusi pasižvalgyti į tą patį Nemuną ir pakvėpuoti gaiva, nusprendžiau prasukti pro atnaujintą ir raudona danga šviečiantį stadioną, pasižiūrėti, kaip laikosi beržų vietoje pasodintos tujos. Verčiau būčiau to nedariusi. Suskaičiavau 179 naujai pasodintus visžalius spygliuočius, ne tujas, greičiau kadagius. Gal vieną iki apvalaus skaičiau būsiu pametusi, kai vis stabteldavau nufotografuoti.

Stadionas 2019-06_3

Iš jų 41 augalėlis buvo visiškai nudžiūvęs, pageltusių ir pusiau nudžiūvusių net neskaičiavau. Negali ginčytis, Prienų seniūnija padarė, ką žadėjo – vietoj išpjautų medžių pasodino spygliuočių gyvatvorę. Bet, ar augalą pasodinus, juo nebereikia rūpintis? Vargani krūmeliai, manau, nebuvo nė karto palaistyti per visą praeitų metų sausrą.

Stadionas 2019-06_2

Tokių tikra to žodžio prasme nukankintų augalų dar nemačiau. Ar žmonės, su meile prižiūrintys savo kiemelius ir sodybas (Prienuose tokių daug), nesvarbu, kokio dydžio jos būtų, leidžia sau taip beširdiškai elgtis su augalu, kuris neretai dar ir nemenkai kainuoja? 179 spygliuočių krūmai buvo nupirkti stadionui apsodinti, ketvirtadalis jų neprigijo dėl nepriežiūros ir dabar stovi kraupindami praeivius. Kiek pinigų į balą? Skelbiame Prienus turizmo miestu, ženklą karinio miestelio kryptimi pastatėme. Gražiausia vieta, ir kaip ji atrodo ramų ir taikų vasaros vakarą?

Stadionas 2019-06_4

O ką stadionas? Stadionas stovi gražus, užrakintas ir tuščias. Nei beržų, nei žmonių.

Jolita Stačiokaitė

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. dėl medelių

  Šiemet Stadiono mikrorajone pasodino medelių – šermukšnių, liepų i pan. Gerai, kad pasodino, bet esant nežmoniškai sausam sezonui juos reikėtų ir laistyti. Pati vakarais išeinu su laistytuvu, bet medžiams reikėtų pravažiuojančios laistymo cisternos – ir ne kartą per mėnesį, o dažniau.

  Atsakyti
 2. Joalita

  Kreipiausi į Prienų rajono savivaldybės tarybos narį, už kurį eilė metų balsuoju rinkimuose ir paprašiau, kad tarpininkautų dėl neatsakingų pareigūnų suradimo ir finansinės žalos atlyginimo. Laukiu atsakymo…Pasidalinsiu

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti