Vaikų dienos užimtumo stovykla Kašonių bibliotekoje

Jau penkti metai iš eilės Kašonių bibliotekoje buvo organizuojama vaikų dienos užimtumo stovykla.

Joje Kašonių seniūnaitijos vaikams siekiama skatinti kūrybiškumą, prasmingą poilsį, integruojant socialinę atskirtį patiriančius asmenis į bendruomenę, ugdyti fizinį aktyvumą ir bendruomeniškumą. Penkias dienas trukusioje vasaros užimtumo dienos stovykloje dalyvavo 14 vaikų nuo 7 iki 12 metų. Stovyklai vadovavo vadovės Jiezno gimnazijos mokytoja Roma Kandrotienė ir Kašonių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Bajorienė.

Stovyklos dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet vyko į ekskursijas, turistinius žygius, dalyvavo edukaciniuose ir kituose įvairiuose užsiėmimuose.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta susipažinimui ir ryšio užmezgimui. Pokalbių ir žaidimų metu buvo kuriama draugiška aplinka. Stovyklautojus aplankė tautodailininkė Laimutė Butkienė. Ji supažindino dalyvius su tapyba ant drobės. Vaikams labai patiko. Padedant Laimutei vaikai nutapė natiurmortą, kurį pakabinome bibliotekoje.

Kitas dienas aplankėme Kaišiadorių rajone esančius Lašinių piliakalnį, Strėvos deltą,  Mergakalnį, Antakalnyje esančią vaikų žaidimo aikštelę.

Birštone lankėmės Birštono vienkiemio bibliotekoje, kopėme į apžvalgos bokštą ir Vytauto kalną, pasivaikščiojome Nemuno krantine, išbandėme vaikų žaidimų aikštelę.

Pėsčiomis žygiavome po Kašonių seniūnaitijos apylinkes, tvarkėme Pelekonių piliakalnius. Miške mokėmės rasti pasaulio kryptis, ieškojome nuo II pasaulinio karo likusių apkasų, bombų išmuštų duobių, uogavome ir grybavome.

Pelekonių gyventoja Onutė Jieznienė šiais metais rodė, kaip reikia gaminti naminį sūrį. Jį valgėme su ką tik išvirta žemuogių uogiene.

Kartu su tėveliais surengėme kvadrato, smiginio, baudų mėtymo varžybas.

Vaikų dienos užimtumo stovyklos nauda neabejotina – naudingi užsiėmimai, smagus laikas gryname ore, naujos pažintys, lavinamas kūrybiškumas, kalbos bei bendravimo įgūdžiai, savarankiškumo, atsakingumo, pasitikėjimo savimi jausmai.

Danutė Bajorienė

Kašonių bibliotekos bibliotekininkė

Taip pat skaitykite