Trečiojo turo metamorfozės: lyderis krito, „kalniečiai“ toliau grimzta žemyn, veteranai didina apsukas

Ignas Mineikis

Birželio 3 d. Paprienės stadione buvo sužaistas trečiasis atvirųjų Prienų rajono savivaldybės PFL pirmenybių turas, kuris pasižymėjo dinamiška kova ir netikėtais rezultatais.

Pirmosios į aikštę išbėgo Balbieriškio „Ringio“ ir Prienų „Scapa Stadiono“ komandos.

Rungtynės prasidėjo dviem greitais „Ringio“ įvarčiais. Jau pirmąją rungtynių minutę pasižymėjo D. Žibūda (1:0).  Po kelių minučių įvartį pelnė G. Mejeris (2:0). Susirinkę sirgaliai, nors ir buvo nustebinti, prognozavo lengvą „Ringio“ pergalę. Bet „Scapa Stadiono“ vyrai manė kitaip. Labai greitai žaidimas išsilygino. Prienų komanda pradėjo dažniau lankytis Balbieriškio futbolininkų aikštės pusėje. Ir toks „Scapa Stadiono“ aktyvumas davė rezultatą. V. Vaikšnio aukšta trajektorija smūgiuotas kamuolys „Ringio“ vartininkui iškrėtė pokštą – praslydo tarp pakeltų rankų ir skersinio (2:1).
Antrojo kėlinio viduryje prieniškiams pavyko išlyginti rezultatą (2:2) – sumaištyje prie vartų kamuolį prastūmė V. Vaikšnis.
Visgi, likus iki rungtynių pabaigos 2 min. E. Dimšos smūgis padovanojo „Ringiui“ pergalę rezultatu 3:2. Praeito sezono čempionai iškovojo pirmąją pergalę ir nutraukė „Scapa Stadiono“ komandos prakeiksmą.

Rungtynėse tarp Prienų „Ąžuolo“ ir Birštono vienkiemio bendruomenės komandų buvo sunku atspėti, kas laimės. Abi komandos buvo nusiteikusius ryžtingai, bet pirmajame kėlinyje varžovai savo vartus išsaugojo sausus.

Antrojo kėlinio pradžioje L. Gusas pakeitė komandos draugo smūgiuoto kamuolio kryptį ir jis atsidūrė „kalniečių“ vartuose (1:0). Bet antroje kėlinio pusėje L. Pempė išlygino rezultatą (1:1) ir situacija aikštėje tapo dar karštesnė, nes kiekviena ataka galėjo būti lemtinga. Taip ir atsitiko. D. Bendinskas  taikliu smūgiu išvedė „Ąžuolo“ komandą į priekį (2:1). Visos Birštono vienkiemio bendruomenės pastangos išlyginti rezultatą buvo nesėkmingos. „Ąžuolas“ laimėjo ir varžovams pasiuntė signalą, jog veteranai dar turi potencialo.

Netikėtai pasibaigė FK „Birštonas“  ir pirmenybių lyderio FK „Kašonys“ rungtynės.

Pirmasis kėlinys nieko neišsiskyrė. Vyko gan arši kova, bet antroje jo pusėje pradėjo ryškėti FK „Birštonas“ pranašumas. Tiesa, pirmajame kėlinyje buvo įmuštas tik vienas įvartis. Birštono komanda išsiveržė į priekį 1:0.

Deja, antrajame kėlinyje FK „Birštono“ jaunimas aikštėje dominavo totaliai. FK „Kašonys“ vyrai nesugebėjo apginti savo vartų nuo kurorto futbolininkų atakų. „Birštonas“ komanda mušė įvartį po įvarčio ir laimėjo rungtynes rezultatu 6:0.
Įvarčius mušė: V. Celešius – 2, R. Iškauskas – 2, G. Šaulinskas – 2, L. Urbutis – 1.

Rimvydas Iškauskas ir Gražvydas Mejeris  PFL pirmenybėse yra pelnę po 3 įvarčius.