•  

     

     

     

     

Tomas Ivanauskas: „Su manimi Birutė Sodaitytė šiek tiek turėjo vargo“

1

Vidmantas Venclovas

Visai neseniai ilgametė valstybinio muzikinio teatro solistė VDU Muzikos akademijos dainavimo klasės docentė ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos vyresnioji mokytoja, iš Jiezno krašto kilusi Birutė Sodaitytė atšventė 70 metų jubiliejų. Šia proga viešojoje erdvėje pasirodė daug straipsnių apie talentingą dainininkę ir pedagogę.

Pavyko sužinoti, jog mūsų krašte gerai žinomas dainininkas Tomas Ivanauskas buvo Birutės Sodaitytės mokinys Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo klasėje. Jis įstojo į konservatoriją paragintas muzikos mokytojo, nors nebuvo lankęs muzikos mokyklos. Anot Tomo, likimas lėmė, jog egzamino metu iš klausos atliktas kūrinys patraukė komisijos dėmesį ir taip jis atsidūrė Birutės Sodaitytės klasėje. Prisimindamas trejų metų bendravimą konservatorijoje, Tomas pasakė, jog Birutė, kaip pedagogė, buvo griežta, bet labai šiltas ir humorą suprantantis žmogus. „Turėjau problemų su natų skaitymu, kūrinius atlikdavau iš klausos ir dažnai sulaukdavau dėstytojos raginimų, jog turiu daugiau laiko skirti solfedžio pamokoms“, – prisiminė T. Ivanauskas. Visgi, dainavimo pamokose buvo kreipiamas dėmesys į balso skambesį, o tik paskui į kitus niuansus.

Tomas teigė, jog nuo dėstytojos nebuvo įmanoma ką nors nuslėpti. Pavyzdžiui, kai būdavo po savaitgalio vestuvių dainavimų, atėjęs į pamokas visada sulaukdavau dėstytojos replikų: „Vėl pavarei veseilioje“.

B. Sodaitytė iš savo mokinių mokėjo „išpešti“ reikalingą balso skambėjimą. Prieš egzaminus buvo dirbama papildomai, nes ji reikalavo visiško atsidavimo dainavimui. Anot Tomo, su juo buvo nelengva, bet jis dėkoja likimui, kad dainavimo mokėsi pas Birutę Sodaitytę. Prisimindamas tuos metus dėstytojos klasėje pabrėžė, jog ir dabar palaiko ryšį su Birute, o ji Tomą retkarčiais vadina „Mano akių šviesa“.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti