• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Tomas Gaidamavičius: „Nesitikėjau pamatyti tokios geros sporto bazės“

IMGP5915

Karolis Urba

2022 metai Prienų „Labas GAS“ komandai prasidėjo permainomis. Prie komandos vairo stojo Tomas Gaidamavičius – šiaulietis, su šeima gyvenantis Klaipėdoje.

Šiame sezone Prienų komanda nedžiugina savo laimėjimais. Keletas pergalių KMT turnyre ir vienintelis laimėjimas „Betsafe-LKL“ čempionate. Tomo Gaidamavičiaus pakvietimas siejamas su tuo, kad krepšinio specialistas turi patirtį treniruojant jaunus krepšininkus.

Trumpas T. Gaidamavičiaus dosjė.

39 metų krepšinio specialistas profesionalaus žaidėjo karjerą pradėjo 1998 m. Šiauliuose, o 2016 m. pradėjo jau dirbo treneriu. Prieš atvykstant į Prienus T. Gaidamavičius 2017–2020 m. treniravo „Neptūno“ dublerius, o 2018 m. ši komanda tapo NKL čempionais. Vėliau specialistas buvo pakviestas treniruoti „Neptūną“, bet praeitais metais jų keliai išsiskyrė.

Po rungtynių su „Šiauliais“ „Labas GAS“ strategas sutiko pabendrauti su portalo kvitrina.com reporteriu. Siūlome skaitytojams šio pokalbio santrauką.Pokalbis vyko viešbutyje „Royal SPA Residence“, kur klubas parūpino treneriui gyvenamąją vietą.

IMGP5899

Pasak T. Gaidamavičiaus, atvykęs į Prienus buvo nustebintas, kokiomis sąlygomis reikės dirbti: jauki arena – šalia treniruoklių salė ir baseinas. Klubas parūpino tinkamą gyvenamąją vietą. Belieka dirbti ir siekti su komanda pergalių. Treneris buvo atviras, jog suburta daug jaunų ir talentingų krepšininkų, o jo tikslas iš jų padaryti komandą, kuri bus pasiruošusi pergalėms: „Noriu matyti, kad žaidėjai, nesvarbu, kokie skaičiai rodomi švieslentėje, žaidžia aktyviai, kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir į kiekvienas rungtynes išeina dėl pergalės“.

Tiesa, anot trenerio, komanda daro per daug klaidų, todėl bus gerinama gynyba ir, aišku, greitas puolimas. „Esami jauni ir turime išnaudoti savo energiją tinkamai“, – sakė strategas. T. Gaidamavičius pripažįsta, jog komandai trūksta keleto patyrusių žaidėjų, bet yra taip, kaip yra, ir būtina keisti žaidimą su šia sudėtimi. Treneris mano, kad į rikiuotę grįžus Vasilije Pušicai situacija su komandos valdymu pagerės. Strategas teigė, jog sirgaliai turi suprasti, jog Prienų komanda visada buvo, yra ir bus miestui ir rajonui atstovaujanti ekipa. Jokia agentūra, rėmėjai negali savintis šio statuso, todėl reikia palaikyti saviškius, kurie pateko į laikiną krizę.

IMGP5895

Tokiose ar panašiose krizėse atsiduria daug komandų. Bet praeina kažkiek laiko ir viskas būna gerai. Taip gerai, kaip V. Šeškaus laikais, kai komanda kovojo dėl prizinių vietų, laimėdavo LKF taurę ir prizines vietas Baltijos (BBL) lygoje. Ir tokios istorijos negalima pamiršti, nes tai buvo ir vėl bus. Krepšinio specialistas pasisakė ir apie krepšinio piramidę rajone.

Jo manymu, Prienuose turėti ir NKL komandą finansiškai neapsimoka. Dabar yra komandos LKL ir RKL, ir tai gera situacija. RKL komandoje gali žaisti visi perspektyvūs krašto krepšininkai, kurie treniravosi Prienų KKSC ir netgi Kauno krepšinio mokyklose. Tai – geras tramplinas krepšininkams patekti ir į LKL komandą. Prienuose aukšto lygio sporto bazė ir ją reikia išnaudoti ne tik sveikatingumui, bet ir  profesionaliam sportui vystyti.

„Esu maksimalistas, tokio atsidavimo reikalauju ir iš žaidėjų“, – pokalbį reziumavo Tomas Gaidamavičius.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti