Taryba nepritarė komisijos išvadoms dėl E. Visocko elgesio

Gelbėkit vaikus
Taryba nepritarė komisijos išvadai  dėl E . Visocko.  Meras A. Vaicekauskas  mano, kad šiam klausimui neverta gaišti laiko.

Taryba neleido patikslinti komisijos išvadą  dėl E.Visocko.
Meras A. Vaicekauskas mano, kad šiam klausimui neverta gaišti laiko.

 

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybės mero sudaryta komisija (Komisijos pirmininkė Tarybos sekretorė (dabar mero patarėja) Agnė Dargužienė) dėl buvusio Administracijos direktoriaus Egidijaus Visocko veiksmų, susijusių su galimai netinkamu dokumentų valdymo ir rengimų tvarkos kontrole, bei veiksmus, nesuteikiant STT išsamios informacijos, nusprendė, jog „Savivaldybės administracijos direktorius (dabar Tarybos narys) Egidijus Visockas padarė tarnybinį nusižengimą.

Buvo konstatuota, kad jis „netinkamai ir aplaidžiai vykdė savo pareigas“, „nevykdė LR korupcijos prevencijos įstatymo nuostatų“, „galimai neteisėtai priėmė 2018.11.22 d. įsakymą“ bei „Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai nurodė neteisingą informaciją“.

Tiesa, komisija jokios nuobaudos nepasiūlė, motyvuodama, jog baigėsi E. Visocko, kaip Administracijos direktoriaus, kadencija. Ir toks komisijos išvados kvalifikavimas prieštaravo galiojantiems teisės aktams.

Gegužės 23 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas projektas dėl komisijos išvados tikslinimo.  Taryba (19 balsų) nutarė „nepritarti“ komisijos išvados tikslinimui.  Tiesa, Tarybos narys Audrius Narvydas teigė, jog Taryba, kaip tuometinio Administracijos direktoriaus darbdavys, privalėjo priimti sprendimą dėl išvados.

Meras Alvydas Vaicekauskas Tarybos sprendimą įvardino „kaip atrodantį šioje situacijoje teisingiausiu“. Pasak Tarybos pirmininko, „Neverta gaišti laiko, vis tiek baigėsi kadencija. Formaliai gali būti nuobauda, bet Darbdavys priėmė sprendimą nepritarti komisijos išvadai“.

Tarybos narys Egidijus Visockas, paprašytas pakomentuoti Tarybos sprendimą, pasakė, jog „nesigilino į komisijos darbą ir išvadą, nes, jo manymu, tai buvo politinis veiksmas“.

Situacija dviprasmiška. Meras sudaro komisiją, nes STT buvusio Administracijos direktoriaus E. Visocko veiksmuose įžvelgė „korupcijos rizikos veiksnį“. Komisija konstatavo, jog „tarnybinis nusižengimas“ padarytas ir paliko Tarybai spręsti dėl išvados. Jau pradėta diskusija parodė,kad Taryboje komisijos išvados tikslinimui nebus pritarta ir Tarybos nariai šią prielaidą patvirtino.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti