Tarptautinė vaikų knygos diena – su Astridos Lindgren kūriniais

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Šią dieną gimė legendinis pasakininkas Hansas Kristianas Andersenas. Tačiau ne mažiau žinoma ir mylima kita skandinavų rašytoja – Astrida Lindgren, kurios 110 gimimo metinės taip pat minimos šiemet. O ji parašė daugiau kaip 70 labai įdomių kūrinių vaikams. Pagal juos sukurti filmai, serialai, spektakliai. Be to, įtakinga rašytoja pasiekė, kad jos gimtojoje Švedijoje būtų priimtas įstatymas, draudžiantis smurtą prieš vaikus. Ir, be abejo, daugybė pasaulio vaikų mėgsta skaityti A. Lindgren pasakojimus apie linksmus, išradingus, drąsius išdykėlius –Lotą, Pepę, Emilį, Karlsoną, seklį Kalį, nykštuką Nilsą ir kitus.

Todėl balandžio 5 d. Jiezno bibliotekos darbuotojos Vilma ir Sigutė paskyrė žymiajai vaikų rašytojai ir aplankė Jiezno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Zuikučių“ ir „Ežiukų“ grupes, kur surengė edukacinį užsiėmimą „Pabūkime A. Lindgren pasakų herojais“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai. Mažieji susipažino su knygų herojais Pepe Ilgakojine ir Karlsonu, klausėsi pasakojimų apie juos, o paskui „skraidė“ iš popieriaus pagamintais propeleriais. Auklėtojos Marijona Valatkienė ir Laimutė Daunorienė su padėjėja Edita Maceinaite  prižadėjo mergaitėms po pietų miego supinti Pepės kaseles.

Kadangi artėja labai smagi pavasario šventė Velykos, kartu su bibliotekininkėmis vaikučiai išmoko kiaušinių prašymo eilėraštuką.

Labai smagu, kad laukdami svečių vaikučiai kartu su auklėtojomis surišo savo piešinių knygą ir ją padovanojo bibliotekos darbuotojoms. Atsisveikindamos su mažaisiais bičiuliais, Vilma ir Sigutė pakvietė juos ateiti į biblioteką kartu su tėveliais ir tapti knygų bičiuliais – skaitytojais.

Jiezno bibliotekos informacija

Taip pat skaitykite