Sulaikyti du Alytaus policijos pareigūnai įtarus kyšininkavimu

Liepos 12 dieną 13 valandą 40 minučių Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Imuniteto poskyrio ir Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, atlikę ilgalaikį tyrimą, sulaikė du pareigūnus, įtariamus kyšininkavimu.

Alytaus rajone, Liklingėnų kaime, įtarus kyšininkavimu sulaikyti ir į areštinę uždaryti Alytaus aps. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Simno policijos nuovados tyrėjas A. K., gimęs 1963 metais, ir patrulis S. Z., gimęs 1973 metais, paėmę 200 litų kyšį. A. K. policijos sistemoje tarnavęs beveik 23 metus, tarnybinių nuobaudų neturėjo, o S. Z. – 19 metų 10 mėnesių, galiojančių nuobaudų taip pat neturėjo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalį. Už šį nusikaltimą valstybės tarnautojams, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjusiems ar susitarusiems priimti kyšį arba reikalavusiems ar provokavusiems duoti kyšį, arba priėmusiems kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių skyrimo.

Alytaus aps. VPK vadovybė ragina tiek policijos darbuotojus, tiek gyventojus netoleruoti pareigūnų daromų pažeidimų ir informuoti policijos įstaigų vadovybę apie neteisėtus pareigūnų veiksmus. Apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus pranešti Alytaus aps. VPK Imuniteto poskyriui, tel. (8 315)  55 652, anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 315)  55 664 arba bendruoju pagalbos tel. 112.

Alytaus apskrities VPK informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti