•  

     

     

     

Stakliškėse praūžė šventė – brandinanti medų ir garsinanti midų

IMGP6736Liepos 12 d. Stakliškėse praūžė tradicinė vasaros šventė „Po liepa, brandinančia medų“.

Nors motušė gamta pakoregavo organizatorių planus ir iš erdvės šalia mokyklos visus suginė į kultūros centro salę, kuri buvo pilnutėlė, tačiau tai dar kartą patvirtino, jog stakliškiečiai moka ne tik šauniai dirbti, bet ir smagiai ilsėtis draugų ir kaimynų būryje.

O šventės dalyvius linksminti susirinko kolektyvai iš Krokialaukio, Eičiūnų ir, aišku, stakliškiečių.

Stakliškiečiai savo žiūrovams pristatė programą „Laimingi tie, kurie dainuoja“, su kuria dalyvavo Dainų šventėje. Tonas buvo duotas, o kai užtraukė mažieji stakliškiečiai, salė nušvito, tarsi saulės spindulių sauja buvo paskleista.

Mažiausiai trijų kartų muzikantai ir dainoriai išjudino žiūrovus ir šventei buvo duotas startas.

Stakliškiečius pakeitusi Eičiūnų kapela privertė kai kuriuos žiūrovus pakilti iš vietų ir šalia scenos suktis muzikos ritmu.

O salė dūzgė it bičių avilys. Smagu buvo stebėti besišypsančias mamytes, kurios atskubėjo į šventę net su vaikučiais vežimėliuose. Muzikantai plušėjo scenoje, o salėje esantys lingavo į liaudiškos muzikos taktą.

Na, o kai į sceną sugužėjo „Mazgutis“ iš Krokialaukio, tuomet pasidarė karšta ne tik nuo vasariškos šilumos, bet ir nuo kapelos melodijų ir dainų.

Svečių muzika ir dainos buvo tikrai geros, bet ir „Stakliškių“ kapela davė šventinio garo. Renginio vedėja Asta pagyrų kolektyvams negailėjo, o ir dėkojo ne tuščiomis – „Lietuviškojo midaus“ dovanos keliavo į kolektyvų vadovų rankas.

Šventę vainikavo grupės „Perlas“ dainos ir melodijos, o koncertine buvusi salė virto šokių vieta.

Tiesa, ir motinėlė gamta pasistengė, savo garso ir šviesos efektų šou padarė. Kaip reikiant stengėsi dundulis, o ir blyksintys žaibai neleido nuobodžiauti.

Tačiau niekas neprilygs fejerverkams. Gamtos šou jau buvo nurimęs, tad šventinė šviesos ir spalvų ugnis apšvietė žiūrinčiuosius.

Šaunia švente su stakliškiečiais džiaugėsi ir Seimo narys Andrius Palionis su žmona Kristina, uždegančią kalbą pasakęs seniūnas Gintautas Kaminskas, kuris ir padovanojo fejerverkus.

Pasak Astos Keblikienės, šventę geranoriškai globojo Dainius Ašmantas ir Gitana Dimšienė. O Vyšniūnų seniūnaitis Juozas Majauskas suspėjo visur – apdalinti gėlėmis dalyvius ir muzikantus išvežioti. Ir dar. Ypatingai norėtųsi padėkoti Stakliškių kultūros centro kolektyvams už suteiktas žavingas ir nepakartojamas akimirkas.

Ernestas Steponkus

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti