Stabdomos investicijos į biokuro naudojimą neleidžia mažinti šildymo kainų Prienams


Prienuose šildymo kaina ir toliau išlieka didžiausia visoje Lietuvoje. Tai matyti iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) paskelbtų šildymo kainų pirmajam 2012 metų mėnesiui. VKEKK paskelbtoje kainų struktūroje akivaizdžiai išsiskiria nusidėvėjimas arba investicijų dalis – pati mažiausia visoje Lietuvoje.
Mažos investicijos į šilumos ūkį pagrindinė aukštų šildymo kainų Prienuose priežastis. Kai kurie rajono savivaldybės politikai, nepritardami rajono šilumos ūkiui modernizuoti būtinoms investicijoms netgi atsisakant gautos ES paramos, įstumia tiek rajono šilumos vartotojus, tiek gamintojus į užburtą ratą. „Vargu ar turėtume stebėtis, kad brangios dujinės šilumos kilovatvalandės pagaminimui sunaudojama daugiausiai iš visų savivaldybių. Mus kaltina didžiausia kaina, tačiau kaip mes galime tą kainą sumažinti, jei investavimui bei statymui katilinių, naudojančių žymiai pigesnį vietinį medienos atliekų kurą, nepritaria savivaldybė, o dujų kainų įtakoti negalime. Tai kas gi kaltas, kad į Prienų šilumos ūkį nėra padarytos reikiamos investicijos perėjimui prie pigesnių kuro šaltinių?” – retoriškai klausia UAB „Prienų energija“ vadovas Vaidas Povilėnas.
Spaudoje minimi žygiai, atsiimant rajono katilines, kelia nuostabą. Jiezno katilinė grąžinta savivaldybei, nes investuoti ir pakeisti pasenusius įrengimus savivaldybė nuomininkui neleido ir šios katilinės išlaikymas dar labiau brangino šildymą visiems Prienų rajono gyventojams. Taip pat svarbu paminėti, kad perėmus Jiezno katilinę savo žinion, savivaldybė nedelsiant ją perdavė eksploatuoti kitai privačiai bendrovei. Šildymo kaina Jiezno gyventojams išliko tokia pati kaip ir rajono gyventojams tik todėl, kad savivaldybė ją subsidijuoja biudžeto lėšomis, tai yra visų rajono gyventojų sąskaita.
„Galbūt kažkam norėtųsi galvoti, kad šildymo kainą galima sumažinti kitaip nei investuojant į naujas technologijas ir įrengimus, bet taip tikrai nėra. Prienuose būtina pasekti kitų panašaus dydžio miestų pavyzdžiu ir nedelsti investuojant į biokuro katilinės statybą, jokio kito recepto kainai sumažinti nėra. Naujojoje Akmenėje, vos tik pradėjus veikti biokuro katilinei, vidutinio dydžio butas sutaupo nuo 70 iki 100 litų per mėnesį. Prienų rajono politikai turėtų priimti panašius sprendimus, juk pasimokyti yra iš ko“, – sako UAB „Prienų energija“ vadovas V. Povilėnas.

UAB „Prienų energija“ pranešimas spaudai

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Seku,seku...

    Pažiūrim kiek kainuotų šiluma Prienam atskirai paėmus.
    Ar tai nebūtų 10 cnt/kWh pigiau ?
    Dujom kūrent nėra brangu. ČIA MITAS NEMASTANTIEMS. Biokuro katilinės labai brangios ir jų atsiperkamumas pakankamai ilgas.
    O investicijų verkiant reikia – tai jau priinvestavot per pirmus penkis nuomos metus. Rezultatas – 0.
    Jiezno, aišku, gaila – labai jau nemažai dyzelinio kuro pro šalį ten tekėjo. Lietuvėlė ar senoji Europa skersai išilgai išmaišyta buvo.

  2. jo

    Gal jau laikas politikam pagalvoti, kad reikia tvarkyti mokyklų tinklą, o ne politikuoti ir vaidinti gerus. Atsiras pinigu ir mokykloms remontuoti, ir biokatilinei statyti. Vaikų daugiau nebus – iš kur neturtingas miestas gali turėti tiek pinigų tuščioms mokykloms išlaikyti? O šildymas liečia masę rajono žmonių. Gal jau apsispręskite dėl prioritetų.