SPA centruose, sanatorijose – tik individualūs užsiėmimai

Gelbėkit vaikus

unnamed

Laikinai jokios grupinės procedūros ar grupiniai užsiėmimai SPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose negali būti organizuojami. Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, čia galės vykti tik individualios gydymo ar sveikatingumo mankštos, procedūros.

Taip pat tokias paslaugas teikiančios įstaigos – SPA, sveikatingumo centrai, sanatorijos, poilsio centrai –Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, įpareigotos užtikrinti tinkamą dažniausiai liečiamų paviršių (durų rankenų, turėklų, krepšelių, vežimėlių rankenų) valymą. Tai turėtų būti atliekama ne tik drėgnu būdu, bet ir naudojant specialias dezinfekcines medžiagas. Dezinfekcijai rekomenduojama naudoti 0,1 natrio hipochlorito tirpalą.

Be to, paslaugas teikiantieji turėtų pasirūpinti ir tinkamu lankytojų informavimu. Dar prieš patenkant į patalpas žmonės turėtų matyti informaciją apie rankų higienos reikalavimus, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad žmonės, grįžę iš naujojo koronaviruso infekcijos paveiktų teritorijų, 14 dienų privalo izoliuotis namuose (saviizoliuotis) ir jokiu būdu nesilankyti jokiose viešose vietose, kur galėtų užkrėsti aplinkinius.

Dėmesio!! Griežtai draudžiama:

  1. SPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose dirbti darbuotojams, atvykusiems/parvykusiems iš rizikingų šalių, kurių sąrašas skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapyje http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas (Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija ir Egiptas), kuriems privaloma 14 dienų izoliacija.
  2. Asmenims, atvykusiems/parvykusiems iš rizikingų šalių, kurių sąrašas skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapyje http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas, (Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija ir Egiptas), kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, lankytisSPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose.

SAM Spaudos tarnyba

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti