Socialiniai sprendimai: iš mokinių po 5 Lt, iš asociacijų – nieko

Prienų sportininkams ir sportuojantiems mėgėjams labai pasisekė. Mieste yra net dvi arenos – naujoji sporto arena ir sena mini arena. Kai buvo statoma naujoji daugiafunkcinė sporto arena, girdėjosi kalbos apie jos reikalingumą ir apie tai, jog pagaliau bus galima Prienuose organizuoti ne vieną masinį komercinį renginį, kad arena dalinai išlaikytų save. Bet kalbos liko kalbomis, o realybė visiškai kitokia.

Pirmiausiai, rajono savivaldybės Taryba, priėmusi spendimą, jog rajono asociacijos (sporto klubai, bendruomenės) gali naudotis Prienų KKSC patalpomis nemokamai, realiai uždraudė Sporto centro administracijai gauti lėšų už patalpų nuomą. Šiuo nutarimu iškart pasinaudojo Prienuose registruotos asociacijos, pritraukusios į savo gretas nemažai sportuojančių žmonių, kurie iki šio sprendimo nuomojo patalpas už pinigus. Būdami asociacijų nariais, jie dabar sėkmingai naudojasi Sporto centro patalpomis, nemokėdami už nuomą nė lito.

Tuo tarpu Sporto centre sportuojantys mokiniai privalo kas mėnesį įnešti į KKSC kasą po 5 litus. Štai tau ir situacija. Suaugę centre sportuoja nemokamai, o vaikučiai moka. Įdomu, ką galvojo politikai, priimdami tokį sprendimą? Nes administracija buvo pateikusi pirminį sprendimo projektą, pagal kurį asociacijos už Sporto centro patalpų nuomą turėjo mokėti. O gal Tarybos nariai nurodė Prienų KKSC vadovybei kelius, kurie veda prie papildomų lėšų šaltinių? Vargu, nes faktai rodo, jog lėšos, surinktos už nuomos paslaugas, nedidėja.

2010 metais KKSC surinko papildomai 11 900 Lt, iš jų 7800 Lt iš mokinių, 4100 Lt už patalpų ir transporto nuomą. 2011 metais buvo surinkta 10 440 Lt, iš jų 7165 Lt sudarė mokinių mokestis, 2795 Lt transporto ir 480 Lt patalpų nuomos. 2012 metais (šiai dienai) surinkta 7900 Lt, iš jų mokiniai (arba treneriai) sunešė 4800 Lt, o už transporto ir patalpų nuomą iki Tarybos sprendimo buvo surinkti 3078 litai. Tiesa, duomenų, kiek yra surinkta lėšų arba už kiek buvo suteikta paslaugų už reklamą ir nuomą, gauti nepavyko, nors žinoma, kad buvo organizuotas ne vienas respublikinis ir net tarptautinis sporto renginys.

Norisi tikėtis, jog situacija pasikeis, kai Prienų KKSC savo veiklą vykdys senose patalpose, o Prienų sporto areną valdys viešoji įstaiga. Gal tada nebus suteikiama nemokamų paslaugų?

Taip pat skaitykite

5 komentarai

  1. Audrius

    Na, gerbiamieji, nefantazuokite, Lady Gaga į Prienus koncertuoti tikrai neatvažiuos, rimtoms krepšinio varžyboms ji taip pat per maža (Rūdupis žaidžia Kaune), o suskaičiuokite kiek žmonių į koncertus Prienų kultūros centre ateina ir pamatysite, kad biznio čia niekas niekada nepadarys, nebent turgų arenoje įsteigtų (čia jau juodas jumoras). Net ir Panevėžio Cido arena merdi….
    Bet ne čia esmė, supraskime, kiek pinigų pagailėsime sportui, kultūrai, tiek atiduosime kalėjimų išlaikymui.Štai ir visa filosofija…