•  

     

     

     

Skulptūrų skverą „papuošė“ dar ir greito maisto kioskas

Birštono politikai gegužės 27 d. Tarybos sprendimu Vaižganto gatvėje (automobilių stovėjimo aikštelėje) nustatė prekybos vietą, skirtą mobilioms greito maisto užkandinėms. Šis sprendimas buvo priimtas tik vieno balso persvara. Už jį balsavo ir savivaldybės vadovai – merė ir mero pavaduotojas.
Bėgant laikui, politikai, pamatę savo „protingo“ sprendimo vaisius, susiėmė už galvų. Stoties rajone šalia gražaus skulptūrų skvero iškilo kioskas, kurį mobiliu pavadinti negalima, o dar jis nevisiškai atitinka projektui. Vietovę darkantis statinys glumina ne tik birštoniškius, bet ir kurorto svečius.
Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, statinio savininkui nusiųstas raštas, kuriame akcentuojama, kad jis neatitinka suderinto projekto.
Savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas naujienų portalui kvitrina.com teigia, kad negali vertinti, ar greito maisto kioskas pastatytas besilaikant projekto, nes negavęs jokio rašto šiuo klausimu. Administracijos vadovas nemato nieko blogo, kad kioskas veiks šalia skvero, kuris papuoštas viena kita skulptūra. Anot V. V. Revucko, medis pritampa visur, todėl kioskas tikrai negadina vaizdo. Direktorius pagyrė kiosko savininką, jog jis savo nuožiūra šalia kiosko pastatė vazonus su gėlėmis.
Tiesa, nors administracijos vadovas apie galimus neatitikimus suderintam projektui nieko nežino, administracijos atsakingi specialistai jau ėmėsi veiksmų neatitikimams pašalinti. Kiosko, o tiksliau greito maisto lauko kavinės savininkui išsiųstas raštas apie būtinybę pašalinti neatitikimus bei apie tai informuotas projektą derinęs paveldo departamento specialistas.
Įdomu ir tai, kad administracija ir projektą palaikantys Tarybos nariai savo apsisprendimą grindžia rūpesčiu kaimo gyventojais, kurie, atseit, nesuranda kur kurorte užkąsti. O gal tai tik pretekstas kitai priežasčiai paslėpti, nes kai mobilų kioską vienoje iš kurorto gatvių panoro pastatyti kitas asmuo, jam buvo paaiškinta, kad tokie statiniai kurorto nepuoš.
Bet, atrodo, kad situacija Birštone pasikeitė kardinaliai, ir dabar greito maisto kioskai taps kurorto vizitine kortele, nors kiti Lietuvos miestai stengiasi jų atsikratyti.
Tarybos narė Marytė Gudonytė tokio statinio atsiradimą stoties rajone, o ir bendrai kurorte, pavadino absurdu ir suabejojo tokio sprendimo logiškumu.
O kalbinti politikai ir administracijos vadovai teigia, jog nieko negali pakeisti, net jei kioskas pastatytas ne pagal projektą, nes negali įvertinti pažeidimų lygio. Na, o ar objektas pastatytas pagal projektą, turi nustatyti statinių techninės priežiūros specialistė.
Naujienų portalas kvitrina.com pasiteiravo Kauno teritorijų planavimo valstybės priežiūros poskyrio vyriausiosios specialistės R. Milžinienės, ar pagrįsti Birštono politikų pasisakymai šiuo klausimu. Pasak specialistės, greito maisto lauko kavinė yra laikinas statinys, todėl teisinė objekto registracija neprivaloma, o tai reiškia, jog statinio savininkas gali ir nesikreipti į techninės priežiūros specialistą.
Štai ir sugrįžome ten, iš kur išvažiavome. Ir kas gi imsis iniciatyvos išsiaiškinti, ar iš tiesų greito maisto lauko kavinė pastatyta pažeidžiant projekto reikalavimus? O gal Taryboje atsiras naujas sprendimo projektas, kuris sureguliuos situaciją iš esmės?

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti