•  

   

   

   

   

Šios dienos aktualijos – užpustyti keliai ir pozityvo paieška

IMG-1226

Jonas Kavaliauskas
kvitrina.com 

Visą parą iš dangaus krentantis sniegas jau pridarė daug problemų. Užpustyti keliai tapo galvos skausmu gyventojams, seniūnams, savivaldybių valdžioms. Valyti kelius pasamdytos įmonės, pagal sutartis, turinčios tai padaryti per 3 dienas, aiškiai nespėja, nes keliai po valandos vėl atrodo lyg nevalyti,  ypač kaimo vietovių, einantys per laukus.

IMG-1223

Kalbinti Prienų, Jiezno ir Balbieriškio seniūnijų seniūnai patikino, jog regioniniai ir rajoniniai keliai pravažiuojami, bet situacija su vietiniais yra tragiška dėl nuolatinio snygio ir didelio valančių kelius įmonių užimtumo. Seniūnai prašo gyventojus būti daugiau tolerantiškus ir visuomeniškus. Yra pavyzdžių, kai žmonės patys valo kelius, kur gyvena, o ne laukia, kol kas nors atvažiuos, nes supranta padėties sudėtingumą.

Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius teigė, jog suprasdami situacijos sudėtingumą į pagalbą ateina ir ūkininkai. Seniūnas prašė padėkoti už pagalbą Birštono savivaldybės ūkininkui Pauliui Radvilai, kuris nemažai žemės sklypų nuomoja Jiezno seniūnijoje.

IMG-1224

Jiezno seniūno manymu, žmonės per daug įsiaudrinę, o jų skambučiai pikti, nors kelių valymas, kai sninga – lėšų švaistymas. Visgi A. Bartusevičiaus teigimu, dauguma žmonių į susiklosčiusią situaciją reaguoja geranoriškai.

Prienų seniūnė Janina Armonienė taip pat patikino, jog situacija su kelių valymu prasta, ypač kaimo vietovėse. Žmonės skambina ir piktinasi. Anot J. Armonienės, deja, vienu metu nuvalyti visus kelius neįmanoma, tačiau į kritines situacijas reaguojama kaip galima greičiau. Seniūnė patvirtino, jog atskirose seniūnijos vietose buvo dingusi elektra. Paupio gatvėje medis nukrito ant elektros linijos ir jinai įsitempė žemai virš važiuojančios dalies. Ypač prasta padėtis Naravuose.

IMG-1227

Balbieriškio seniūnė Sigita Ražanskienė teigė, jog vietinės reikšmės keliai bus valomi tik rytoj, nes šiandien tai daryti beprasmiška. Nuvalyti regioniniai keliai po kelių valandų atrodo lyg nejudinti. Pasak seniūnės, kelius valyti padeda ir ūkininkai. Tiesa, jie valo tuos kelius, kuriais važiuoja patys. S. Ražanskienės teigimu, Balbieriškyje elektros nebuvo apie dvi valandas.

083018979-e0fd84e9-f438-481e-8898-8bb6ba6e7a69

Prienų PGT vyriausiasis specialistas Darius Giraitis pateikė informaciją, jog ugniagesiai-gelbėtojai per parą 6 kartus vyko nuo kelio pašalinti nukritusių medžių: Prienų ir Išlaužo seniūnijoje po dvi išvykos, Veiverių ir Balbieriškio – po vieną.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

 1. Irina

  Situacija visi suprantam kokia, bet aš jau nuo pirmadienio prašau pagalbos Veiverių seniūno. Tenka palikti mašina ir eiti per pusnis puskilometrį iki namų. Kreipiausi ir pas pirmininką, bet atsakymas toks, kad nieko tu nepriprašysi. Nes atseit nežymetas kelias. Tai aš vieno dalyko nesuprantu, kaip mokesčius mokėt atsiranda ir gatvės ir kaimo pavadinimas. Bet kelias yra nepravaziuojamas. Fiziškai neįmanoma išvalyti, mano bandymas yra beprasmis. Sutinku kad valyti reikia, bet ne tokį atstumą. Aplamai iš rudens buvo pilamas žvyras ir greideriuojama, bet iki mūsų gatvės nedavaziavo, nes ten atseit mažai gyventojų. Neduok dieve kas atsitiktų nei greitoji nei gaisrinė nedavažiuotu. Kaip gyvena jauna šeima su kūdikelių, jiems situacija nepavydėtina. Kapstykites jei jums reikia. Tai va sakoma belskis į duris kol prisibelsi, bet pasirodo už durų kurti gyvena.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti