•  

     

     

     

Šiandien naktį mus paliko monsinjoras, ilgametis Prienų bažnyčios klebonas, Prienų garbės pilietis Juozapas Užupis

SKM_C25821041716480

Vidmantas Venclovas

kvitrina.com

Balandžio 17 d. eidamas 93 metus  Prienų ligoninėje mirė ilgametis Prienų bažnyčios klebonas, monsinjoras, Prienų garbės pilietis Juozapas Užupis. 1952 m. rugsėjo 21 d. jis buvo įšventintas kunigu, o 1976 m. rugpjūčio 12 d. paskirtas Prienų parapijos klebonu. 2002 m. gegužės 16 d. jam buvo suteiktas Prienų miesto garbės piliečio vardas.

Paminkla-sventina-klebonas-Juozapas-Uzupis

Mano artimesnė pažintis su monsinjoru įvyko 2012 metais, kai jis sutiko pabendrauti apie jo kelionę dvasininkystės keliu. Įvyko  nuoširdus ir pilnas gerų minčių pokalbis, kuris vėliau virto straipsniu „Tikėjimas didžiausių stebuklų pamatas“ (autorė Silvija Navickienė) ir  buvo patalpintas pirmajame VšĮ „Krašto vitrina“ išleistame žurnalo „Šalia“ numeryje. Tiesą pasakius, aš buvau stebėtojas iš šalies, kol bendradarbė Silvija Navickienė bendravo su klebonu.

Monsinjoras J. Užupis kartu su bendruomene švenčia 90-metį. Vilkaviškio vyskupijos nuotraukos.

Monsinjoras Juozapas bus pašarvotas 2021 m. balandžio 18 d. nuo 15 val. Prienų parapijos bažnyčioje. Kadangi dėl pandemijos ne visi galės dalyvauti laidotuvių Šv. Mišiose, pasimelsti kviečiame už monsinjorą ir kitu metu. Šv. Mišios už velionį bus aukojamos balandžio 19 d. (pirmadienį) – 10, 12 ir 18 val. ir balandžio 20 d. (antradienį) 10 val.

Laidotuvių Šv. Mišios vyks 2021 m. balandžio 20 d. 15 val. Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos bažnyčioje.

Po Šv. Mišių monsinjoras Juozapas Užupis bus palaidotas Prienų bažnyčios šventoriuje.

Silvija Navickienė rašė: „Jo asmenybė, jo buvimas tarp mūsų – neįkainojama dovana, kurios nusipelnyti vis niekaip nespėjame, sukdamiesi kasdienybėje, užmiršdami pakelti akis aukštyn ir ištarti ačiū – už gyvenimą, už laimę, šeimą ir vaikus, laisvę ir galimybę tikėti ir viltis Dievo meilės kartu su jos kasdien meldžiančiu monsinjoru J. Užupiu“.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti