•  

     

     

     

     

Šeštadienio metamorfozės, arba kaip mes saugojam save ir kitus

IMG_6121 2

Jonas Kavaliauskas

Kovo 28 d. beveik vasariški orai padarė meškos paslaugą kovoms su koronaviruso plitimu ir reikalavimams nesibūriuoti. Šeštadienį Birštonas sulaukė nemažai norinčiųjų praleisti dieną kurorte. Vietiniai gyventojai socialiniuose tinkluose liejo apmaudą, jog svečiai vaikšto po kurortą be apsauginių kaukių ir nesilaiko atstumo.

Birštono policijos komisariato viršininkas Rolandas Stiklius pabrėžė, jog šeštadienį kurortas sulaukė išties nemažai svečių, kurie panoro gražią dieną praleisti Birštone. Anot komisariato viršininko, mieste visą dieną budėjo policijos ekipažas, stebėjo situaciją. R. Stikliaus patikinimu, miesto svečiai tikrai nedėvėjo apsauginių kaukių, bet tokio reikalavimo nėra, yra tik rekomendacija. Bet didelių susibūrimų taip pat nebuvo. Žmonės vaikščiojo poromis arba šeimomis, laikėsi atstumo. Tiesa, prie kavinių, kur vyko prekyba išsinešimui, galėjo susirinkti daugiau žmonių, bet atstumas dažniausiai buvo išlaikomas. Policijos pareigūnai pastoviai leido garso įrašą ir primindavo apie saugų elgesį. R. Stiklius pripažino, jog nubaustų nebuvo, bet pastabų svečiai gavo. Vyko prevencinis darbas.

unnamed

Visgi, komisariato vadovas pasakė, jog su savivaldybės vadovais buvo kalbėta apie draudimą automobiliais patekti į kurortą, bet nuo šios minties kol kas buvo atsisakyta.

Birštono savivaldybės administracijos vyriausiasis viešosios tvarkos specialistas Irmantas Adamonis taip pat išsakė nuogąstavimus, jog A. S. Zenkevičiaus krantinėje buvo daug svečių ir, nors jie vaikščiojo poromis arba šeimomis, bet prasilenkiant nepavykdavo išlaikyti saugaus atstumo. Pasak specialisto, kurorto gyventojai stengėsi preciziškai laikytis rekomendacijų, bet svečiai – nelabai. Stacionarinės kavinės mieste nedirbo, bet prekyba išsinešimui vyko prie „karietos“ priešais bažnyčią.

IMG_6122

Ne tik Birštone, bet ir kitose mūsų krašto vietose žmonės nelabai laikėsi rekomendacijų nesibūriuoti. Soduose gyvenantieji priiminėjo draugus, giminaičius. O kai kas lakstė tuščiomis gatvėmis padauginęs alkoholio. Prienuose prieš vidurnaktį ir po vidurnakčio šėlo BMW automobilių vairuotojai, kuriems nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas. Į policijos rankas pateko Kauno ir Prienų gyventojai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti