Seimas pritarė siūlymui atsisakyti popierinių gimimo, mirties ir santuokos liudijimų

Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje, vyko pirmasis paskutinës 2004-2008 m. Seimo sesijos posëdis.

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Teisingumo ministerijos pasiūlymui supaprastinti civilinės būklės aktų registravimą. Priėmus parengtus teisės aktų projektus, žmonėms nebeliktų būtinybės gauti civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimų (gimimo, santuokos, mirties ir t.t.), nes visi šie duomenys yra Gyventojų registro duomenų centrinėje bazėje.

„Šiuo metu galioja tvarka, kad, pavyzdžiui, gimus vaikui, tėvai turi gauti popierinį gimimo liudijimą, kurio kopiją privalo pateikti įvairioms institucijoms. Tai yra perteklinis duomenų reikalavimas, nes visus duomenis apie vaiko gimimą galima gauti iš registrų“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Parengtuose teisės aktų projektuose numatyta, kad registruojant kai kuriuos civilinės būklės aktus, asmeniui pačiam nereikės atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą, o jo civilinė būklė būtų registruojama remiantis institucijos, konstatavusios tam tikrą civilinę būklę, elektroninių ryšių priemonėmis persiųstais dokumentais be atskiro asmens kreipimosi.

Dauguma dokumentų bus gaunami iš sveikatos priežiūros įstaigų, o prielaidas tokiam dokumentų judėjimui sudarys įgyvendinama elektroninė sveikatos sistema. Gimimas bus registruojamas pagal sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus civilinės metrikacijos įstaigai dokumentus, o tėvai galės suteikti vaikui vardą ir pavardę ir elektroniniu būdu. Mirties ir santuokos nutraukimo faktai registruose būtų registruojami ir be jokio asmens kreipimosi, nes ši informacija elektroninių ryšių priemonėmis būtų gaunama iš sveikatos priežiūros įstaigų ir teismų.

Nors, priėmus šias pataisas, popierinių liudijimų nebeliktų, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto išrašus.

Taip pat Civiliniame kodekse siūloma įteisinti galimybę, kad vaikui, kurio tėvų pavardės yra skirtingos, galėtų būti suteikta dviguba pavardė, sudaryta iš sujungtų vaiko tėvų pavardžių.

Su Teisingumo ministerijos parengtais teisės aktų projektais galima susipažinti internete.

 

Teisingumo ministerijos prane6imas spaudai

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. A

    Straipsnio pavadinime ,,Seimas pritarė siūlymui atsisakyti popierinių gimimo, mirties ir santuokos liudijimų“ praleisti žodžiai ,,po pateikimo“ gali iš esmės suklaidinti žmones.Seimas dar turės svarstyti šį siūlymą ir balsuodami priimti atitinkamą įstatymą, o ši procedūra neretai užtrunka ir ne vienerius metus, todėl nereiktų informuoti žmonių kas, kažkada, galbūt bus. Kai įstatymas bus priimtas, pasirašytas. paskelbtas, tada ir informuokite.