Savaitgalis buvo dosnus OK „Šilas“ orientacininkams

Vytautas Beliūnas (2)

Rugsėjo 21–22 dienomis Vilniaus apylinkėse vyko du Lietuvos orientavimosi čempionatai. Ravų miške orientacininkai išbandė jėgas estafečių ir ilgojoje trasose. Savaitgalis buvo labai dosnus Prienų OK „Šilas“ orientacininkams.

Auksas

Šeštadienį pirmasis „Šilo“ trejetas (Vytautas Beliūnas, Algirdas Bartkevičius, Mantas Martinkus) užtikrintai laimėjo estafečių varžybas. Tiesa, kiekvienas dalyvis turėjo įveikti 6,7 km su 17 punktų. Pirmajame etape startavęs Mantas Martinkus etapą įveikė greičiausiai (46.01 min). Estafetę perėmęs Algirdas Bartkevičius, nors ir parodė antrąjį rezultatą etape, Vytautui Beliūnui „atnešė“ beveik 2,5 min. persvaros prieš antroje vietoje esančią komandą. OK „Šilo“ lyderis savo etape buvo trečias, bet bendrą pranašumą padidino iki 6 min. 12 sek. ir užtvirtino „Šilo“ pergalę.

Moterų elito grupėje Prienų OK „Šilo“ merginos (Indrė Beliūnė, Milda Radzivonaitė, Akvilė Bartkevičiūtė) užėmė 4-ąją (prizinę) vietą.

Vyrų 35 metų grupėje „Šilo“ komanda (Andrius Valatka, Rimvydas Arlauskas, Vytautas Kamarūnas) buvo penkta.

Antroji ,,Šilo“ vyrų komanda (Rokas Lipnickas, Andrius Jasiūnas, Benas Radzivonas) turėjo tenkintis 16-ąją vieta.

Vytautas Beliūnas, Algirdas Bartkevičius, Mantas Martinkus

Sekmadienį OK „Šilo“ orientacininkai varžėsi ilgojoje trasoje ir klubo apdovanojimų krepšelį papildė 2 aukso ir 2 sidabro medaliais.

Vytautas Beliūnas 13 km trasą su 28 kontroliniais punktais įveikė pirmas ir artimiausią varžovą aplenkė 2 min. 34 sek. Po finišo nugalėtojas pasidalino mintimis: „Trasą pavyko įveikti stabiliai, be didesnių klaidų. Buvo keletas smulkesnių netikslumų, bet greitai pavykdavo susiorientuoti, kur esu, ir ištaisyti tas klaidas. Šiandien bėgau tiesiai per kalnus ir nesirinkau lengvesnių variantų. Nugalėti tikėjausi ir labai patenkintas, kad pavyko tai padaryti. Šiandien ypatinga diena, nes pagaliau iškovojau pirmąjį asmeninį auksą ilgojoje trasoje, kurio taip trūko tarp mano iškovotų apdovanojimų. Ir ačiū mano žmonai, kuri leido visus metus stabiliai sportuoti ir pasiekti šį rezultatą“.

Ketvirtas distanciją baigė Mantas Martinkus.

Jaunimo vyrų (iki 23 metų amžiaus) grupėje čempionu tapo Rokas Lipnickas, o merginų grupėje sidabro apdovanojimas atiteko Akvilei Bartkevičiūtei. Dar vieną sidabro apdovanojimą komandai atnešė Andrius Valatka (V45 amžiaus grupė).

Rimvydas Arlauskas V40 amžiaus grupėje buvo ketvirtas.