Sanatorija „Versmė“ – atsinaujinusi, išgražėjusi, pilna rūpestingų moterų, meilės ir spalvų

IMG_7022

Vilija Čiapaitė

Šie metai sanatorijai „Versmė“ bus įrašyti į istorijos knygą – po beveik 50 metų ji savo klientus pasitinka su atnaujintu A korpusu. Laikas nenumaldomai skaičiavo metus, o patalpos taip ir buvo sustoję laike. Tačiau buvęs vadovas Antanas Danys ir kolektyvas, kuris buvo it kumštis, nutarė, jog būtina atsinaujinti. Daug teko planuoti, kurti, skaičiuoti, mąstyti. Tai be galo didelis darbas, nes užsiimti tuo tegalėjo tik žmogus, matantis vizijas, kurios turėjo tapti kūnu. Taigi visus darbus pradėjo buvęs vadovas Antanas Danys, o vairą perėmusi Rasa Norkienė darbus baigia užbaigti. Tačiau ar tai viskas? Laikas dar parodys.

Ir štai, mus pasitinka A korpusas, atsinaujinęs ne tik išore ir balkonuose svyrančiomis žydinčių gėlių vazonais, bet ir vidumi!

Kelionė po atsinaujinusius sanatorijos „Versmė“ koridorius ir erdves

Neslėpsiu, ne vienus metus teko čia gyventi ir stiprinti sveikatą. Tuomet aš sakiau, jog galiu gulėti ir ant lentos, nes procedūrų kokybė tikrai gera. Ką galėčiau pasakyti dabar? Ogi procedūrų kokybė pagerėjo, bet ir poilsio kokybė tapo nepakartojama.

Taigi pavedžiosiu savo skaitytojus ir potencialius „Versmės“ gyventojus bei būsimus klientus po atsinaujinusią sanatoriją…

IMG_7003

Biuvetė

Vos priėjusi prie biuvetės, buvau maloniai nustebinta. Netrukdomai judėti buvo padarytas neįgaliesiems pandusas. Dabar jie lengvai galės patekti į vidų.

Tik įžengusi į biuvetę pasijutau puikiai. Čia saulės spinduliai maudėsi į Birštono istorijos puslapius įsiliejusiuose Vytauto Švarlio vitražuose. Apgadinti vitražai buvo atnaujinti ir apsaugoti stiklo paketais, o saulės ir dirbtino apšvietimo šviesa suteikė nuotaikingą atmosferą. Mineralinio vandens kraniukai įmontuoti meniškuose bronzos, dar nuo pat pradžių pagamintuose, stovuose. Jie, laiko nugludinti ir išlikę, taip menantys čia sustojusį momentą. Fojė stovinčios kėdės puikiai dera prie saulės zuikučių žaismo. Beje, netrukus kamputyje esančioje patalpoje bus atidaryta ir nedidukė arbatinė, kur, be abejo, dar bus galima įsigyti ir suvenyrų.

Iš lauko pusės linguodamas apsunkusias nuo žiedų šakas viliote vilioja kampsis arba kitaip vadinamas stambiažiedis ląstūnas. Nuo biuvetės akį traukė fontanas.

IMG_7016

Fontanas

Ne vienas sustoja nusifotografuoti prie „Versmės“ fontano. Jo skulptūros autorius Juozas Ruzgas puikiai atspindėjo sanatorijos erdvės privalumus. Beje, jis buvo pastatytas 2002 m., tad purkštukai jau buvo pasenę nuo laiko ir sąlyčio su vandeniu. Taigi, buvo atnaujinti šie įrenginiai bei įmontuota vandens filtravimo įranga. Ir dar. Vakare fontanas nušvinta visomis vaivorykštės spalvomis, o kad sanatorijos gyventojai ir ligoniai ramiai miegotų – 23 valandą nustoja veikti iki ankstyvo ryto!

IMG_7024

A korpusas. Fojė ir registratūra

Nuo fontano pažvelgus į penkiaaukštį sanatorijos pastatą akis užkliuvo už balkonuose kaskadomis žydinčių gėlių. Jos tarsi simbolizuoja sveikatą ir gerą nuotaiką. Besišypsodama nukakau į A korpusą. Iškart žvilgsnį prikaustė dvi žaliu kriokliu krentančių gėlių kaskados. Visur, kur tik pasisuksi – gėlės, nauji baldai tiems, kurie trumpam nori pailsėti. Sienos grafiškai papuoštos skoningu raštu, o langeliai įmontuoti aukštoje sienoje neperregimu stiklu ir su sienų motyvų tęstinumu.

Įėjus į registratūrą pasitiko moterys, kurios išsamiai aiškino klientams jiems rūpimus klausimus, gyvenimo sąlygas. Visur gėlės ir ramybe dvelkianti aplinka. Čia pat aiški aukštų ir juose esančių kabinetų rodyklė. Atsidarius naujutėlaičių liftų durims buvo galima išgirsti tik tylų durų atsivėrimo ir užsivėrimo garsą.

Pirmasis, antrasis ir trečiasis aukštai skirti klientams, kurie atvyksta reabilitacijai. Juk, kaip žinoma, sanatorijoje „Versmė“ visuomet laukia žmonių, kuriems būtina ir reikalinga atgauti sveikatą!

Reabilitacijos aukštai (1-2-3)

Kaip sakoma, smalsumas labai didelis dalykas, o kai jis patenkinamas – nerealu! Taigi pirmasis vienvietis kambarys, kuriame sudarytos visos sąlygos atvykusiems reabilitacijai. Kambarys nedidukas, bet kompaktiškas, viskas sustatyta, kad ligoniui būtų patogu. Šaldytuvas, spintos, veidrodis. Vonios kambarys taip pat pritaikytas neįgaliesiems ar sergantiems. Ir dar. Ne tik balkonuose žydi gėlės, bet ir ant palangių jos pamerktos vazose. Tai nuteikia ypač pozityviai.

Kitame kambaryje stovi speciali lova, kurios funkcijos skirtos tiems, kuriems reikia pagalbos pasikelti. Tai ypač svarbu.

Inhaliacijų kabinetas

Užsukus į inhaliacijų kabinetą, pasijutau ypač pamaloninta. Čia daug daugiau naujų inhaliatorių, o tolėliau širmomis atitvertos erdvės ligoniams, kuriems suteikiamos ir kitokios paslaugos.

 

Slaugytojų darbo vietos

Benardydama po koridorius pastebėjau ir slaugytojų postus. Jie įrengti labai šiuolaikiškai. Sužinojau, jog slaugytojai budi ir nakties metu. Tad atvykusieji bet kuriuo paros metu gali kreiptis pagalbos. Be abejo – visur gėlės, ramybė.

Beje, labai gerai nuteikė ir tai, kad visuose aukštuose pasirūpinta ir slaugytojų poilsiu. Visur įrengtos mini virtuvėlės, kur galima ne tik pavalgyti, bet ir pailsėti, išgerti kavos.

Aromaterapijos erdvė

Aromaterapijos erdvė kvieste kvietė prisėsti ir atsipalaiduoti. Minkšti atsilenkiantys foteliai, gėlių kriokliai ir intymi raminanti erdvė. Ant sienos dideliu formatu rodomi vaizdai, o aromatai, kuriuos skleidžia originaliai įkomponuota įranga, gali ne vienam suteikti ramybės ir atsipalaidavimo akimirkas. Juk tai puiki atsipalaidavimo terapija…

Komerciniai kambariai (4-5)

Komercinių klientų kambariai taip pat įrengti kompaktiškai. Spalvos raminančios ir priderintos prie gamtos. Per langą matomas dangun įsmigęs bažnyčios bokštas, kitur gi vandens telkinys su salele, į kurią veda tiltelis. Aprimusios besiilsinčios antys ir savo „instrumentus“ derinantys žiogai besiruošiantys naktiniam koncertui. Viskas tarsi sujungta, surišta, sustyguota.

Biblioteka

Atvėrus duris į knygų meką patenki į ramybe alsuojančių knygų karaliją. Čia jų per 4 tūkstančiai. Patogi skaityklėlė, gražiai sugulusios knygos, laukiančios savo skaitytojų. Ramybė ir tylus verčiamų lapų šnaresys…

Druskų kambarys

Retas yra nebuvęs „Versmės“ druskų kambaryje. Tačiau, patikėkit, dabar jis atnaujintas ir laukia kiekvieno! Suderintas šviesų pasikeitimas, didelis televizorius, ypač patogūs foteliai – tai viskas, ko reikia atsipalaidavimui ir ramiam druskų terapiniam seansui. Tarp kitko, čia sureguliuotas ir temperatūrinis režimas, kad klientai jaustųsi laukiami ir patogiai.

Valgykla

Rekonstruotoje valgykloje kol kas veikia įprasta valgykla, tačiau planuojama jog ir čia veiks „švediškas“ variantas. Sužinojau, jog ir kita valgyklos dalis iki Naujųjų bus suremontuota ir veiks būtent numatytu principu. Tai labai aktualu klientams.

Iki Naujųjų

iki Naujųjų metų tikimasi visiškai užbaigti darbus. Ir, reikia tikėtis, kad ligonių bei poilsiautojų skaičius dar padidės, nors ir šiuo metu jų yra pakankamai. Net karantino metu buvo priimami reabilitaciniam gydymui ligoniai, nes būtent sanatorijos „Versmė“ kolektyvas, laikydamasis visų saugos priemonių, stengėsi kiekvienam pagelbėti, padėti. Juk visų pirma yra svarbi žmogaus sveikata, kuri suteikia gyvenimo kokybę. Beje, šiluma bei rūpestingumu apgaubti klientai nori sugrįžti į Birštoną, bet ne kaip ligoniai, o kaip pilnaverčiai svečiai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti