Šalyje prasideda valstybinio lygio civilinės saugos pratybos

Gelbėkit vaikus

CS 4

Ar valstybės institucijos pasirengusios dirbti šalyje paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, pavyzdžiui, potvynį: likviduoti jo padarinius, koordinuoti žmonių paiešką, gelbėjimą ir skubų iškeldinimą iš apsemtų teritorijų, organizuoti jų aprūpinimą geriamuoju vandeniu, maistu, užtikrinti būtiną energijos tiekimą ir pasirūpinti kitomis gyventojų apsaugos priemonėmis? Į šiuos klausimus bus mėginama atsakyti valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai esant katastrofiniam hidrologiniam reiškiniui“, kurias šių metų lapkričio 5-15 d. rengia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

CS 1

„Šiose pratybose svarbiausia yra patikrinti institucijų pasirengimą atlikti funkcijas, numatytas Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plane, įvertinti galimybes keistis informacija apie ekstremaliąją situaciją tarp Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro ir valstybės bei savivaldybių institucijų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų, patikrinti, kaip apie gresiančią nelaimę yra pasirengta perspėti ir informuoti gyventojus, valstybės ir savivaldybių institucijas, įstaigas ir ūkio subjektus bei tobulinti valstybės institucijų ekstremaliųjų situacijų valdymo įgūdžius“, – sakė Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Pratybose dalyvaus visų šalies ministerijų ir 12 savivaldybių ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų nariai. Lapkričio 5-13 d. vyks parengiamasis pratybų etapas, kurio metu savivaldybės, iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gavusios Hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos informaciją apie nesiliaujančius kritulius ir prasidedantį potvynį, priims sprendimus dėl ekstremaliosios situacijos valdymo.

Lapkričio 14-15 d., aktyviojo pratybų etapo metu, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente veiks Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, o pratybose dalyvaujančiose valstybės ir savivaldybės institucijose – institucijų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai. Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl potvynio padarinių, Ministro Pirmininko paskirtasis operacijų vadovas vadovaus ekstremaliosios situacijos likvidavimui, jos padarinių šalinimui, gyventojų ir turto apsaugos ir gelbėjimo veiksmams.

Pratybose taip pat bus demonstruojamas didelio pajėgumo vandens pumpavimo modulis „BaltFloodCombat“, įsteigtas 2009 m. bendradarbiaujant Estijos, Latvijos ir Lietuvos priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms. Šis projektas iš dalies finansuotas Europos Sąjungos lėšomis. Modulio užsiėmimų metu bus pademonstruoti gebėjimai perpumpuoti didžiulį vandens kiekį iš apsemtų teritorijų.

Pratybose dalyvaus daugiau kaip 100 atstovų iš įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti