„Šaltis išraižys languos…“

IMGP4883

Vilija Čiapaitė

Šiais metais žiema mūsų nedžiugino, aplenkė mus. Kad nepamirštume, koks yra sniegas, retkarčiais šykščiai paberdavo saują snieguolių… Tai tiek ir buvo tos žiemos. Bet Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje koridorių sienas puošia mokinių darbai, kurie improvizuoja žiemos akimirkas.

IMGP4905

Juk mokiniai pamena ne tik pabalusius kelius, šaltų šalčio pirštų išmargintus langus, užšalusius tvenkinius, upes, balutes. Žinodami, jog vaikų vaizduotė beribė, organizatoriai šiais metais paskelbė konkurso-parodos ,,Žiemos improvizacija“ temą ,,Šaltis išraižys languos…“ O šioje temoje be galo daug vaizdinių, minčių, fantazijų, kurias mokiniams tereikėjo išreikšti savo darbuose.

Aš puikiai prisimenu, kai pažiūrėjusi vaikišką filmuką, tikėjau, jog spalvotais dažais išpiešti langai išliks visai žiemai. Akvarele pripiešiau gėlių, jos nuostabiai išsiliejo, sušalo ir išėjo šedevras, bet ryte, nutirpus ledukui nuo langų, teko ilgai ir nuobodžiai plauti langus ir palanges… Taigi tik vieno gaila – nebuvo kuo nufotografuoti tos akimirkos, kuri virto balutėmis. Dabar gi puikių mokytojų dėka galima daug ką realizuoti ir mus džiuginti. Beje, šie metai dar paskelbti ir tautodailės metais, tad mokinių darbai visiškai atitiko metų tematiką. Konkurse-parodoje dalyvavo gausus mokinių būrys ne tik iš mūsų krašto, bet ir svečiai iš Alytaus, Birštono, Kauno rajono Lapių miestelio. Darbų gausa ne tik stebino, bet ir džiugino, nes vaizduotė ir kruopštūs darbai spindėte spindėjo jautrumu ir vidine šiluma.

Renginį pradėję mokiniai puikiai paskleidė magiškus burtus apie žiemą… Skaitomos eilės ir varpelių skambesys priminė, jog žiema ir jos laikinas grožis išlikęs visų vaizduotėje. Na ir kas, kad nebuvo žiemos, tačiau kiti metai gali mus pradžiuginti, ir daugelis grožėsis sniego baltumu, nuostabiais raižiniais languose.

IMGP4913

Nuostabių darbų buvo daug, tad komisijai teko paprakaituoti. Tai tautodailininkas, medžio skulptorius, Tautodailės asociacijos narys Algimantas Sakalauskas (pirmininkas), Dalia Joneliūnienė (Prienų rajono Savivaldybės administracijos vyriausioji architektė), dailininkas Dainius Jurevičius, menininkė Vitalė Žiūkienė, kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Zita Kuzminskienė.

IMGP4942

Beje, šio renginio iniciatorė Aušra Deltuvienė pasakė, kad darbai buvo suskirstyti į 4 grupes, tad laureatų būrys tikrai pagausėjo.

Žvelgdamas į darbus galėjai pasikrauti tik teigiamos emocijos, nes vaikai gana išradingi. Galėjai pamatyti ne tik snieguoles, raižinius, padarytus iš popieriaus. Visuose atsispindėjo baltos, mėlynos spalvos gausa ir jos taip magiškai susiliejo, jog negalėjai atitraukti akių. Juk kuriantis žmogus – laisvas žmogus. Tad darbuose puikiai jautėsi laisvės polėkis ir kruopštus mokinių emocijų išsireiškimas.

IMGP4884

Taigi tryliktasis konkursas-paroda baigėsi. O kokios mintys, idėjos jau kirba mokytojos, menininkės Aušros Deltuvienės galvoje? Laikas parodys, tačiau gyvenkime šia akimirka, kuri nuostabi ir trapi, kaip baltos snieguolės, tyliai tirpstančios ant skruosto.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti