Rajono valdžia opozicijos kritikoje įžvelgė prasilenkimus su etika

Kovo 20 d. Prienų r. savivaldybės valdantieji surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo paliesti šilumos projektų įgyvendinimo, seniūnijų darbo, buitinių atliekų tvarkymo bei švietimo klausimai.
Pirmiausiai meras Vytas Bujanauskas pareiškė, jog nesutinka su opozicijos teiginiais apie valdžios neveiklumą, sprendžiant šilumos ir kitus klausimus, bei jos bandymais administracijos direktorių apkaltinti visais nebūtais dalykais. „Opozicijos kritika peržengė visas padorumo ribas“, – teigė savivaldybės vadovas.
Pasak V. Bujanausko, sprendimai dėl šilumos buvę priimti ne be „Prienų energijos“ pastangų jau tik prasidėjus šildymo sezonui. Visgi  sprendimas leido sumažinti kainas visame rajone ir sutaupyti gyventojams apie 50 000 Lt. Meras pabrėžė, jog savivaldybė tęs šilumos ūkio perėmimą į savo rankas. Po šildymo sezono pabaigos bus daromi žingsniai perimti ir Balbieriškio katilinė. Anot savivaldybės vadovo, vienu centu sumažinta kaina leidžia sutaupyti 300 000 Lt. V. Bujanauskas pasipiktino opozicijos gasdinimais dėl AB „Prienų šilumos tinklai“ sprendimo perduoti Jiezno katilinę administruoti UAB „Roalsa“ STT ir prokuratūrai. Anot jo, tinkamas ar netinkamas buvo sprendimas gali nuspręsti tik teismas, ir dar kartą pabrėžė, jog sprendimas leido sumažinti išlaidas gyventojams iškart po katilinės perėmimo iš „Prienų energijos“. Galima daryti išvadą, jog savivaldybės meras išsakė palaikymą ir administracijos vadovui, kuris pastaruoju metu intensyviai puolamas opozicijos.
Meras V. Bujanauskas apkaltino opoziciją dezinformacijos skleidimu bei nepamatuotais pasisakymais, kurie neprideda garbės Tarybos nariams.
Savivaldybės vadovas teigė esąs nustebintas opozicijos kaltinimais, jog rajone netinkamai vykdomi investiciniai projektai, nes tik trys iš dvylikos truputį vėluoja, bet, jo įsitikinimu, jau šiemet bus pasiektas reikiamas rezultatas.
Su opozicijos kaltinimais administracijai dėl bejėgiškumo nesutiko ir administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, teigiantis, kad būtent savo pragmatiškais sprendimais administracija didina darbo efektyvumą. Anot direktoriaus, laiku priimti į Buhalterijos ir Investicijų skyrius darbuotojai leidžia sėkmingai vykdyti užplanuotus darbus.
Administracijos vadovas antrino merui ir teigė, kad Jiezno katilinės perėmimas buvo didelis iššūkis, kuris sėkmingai įgyvendintas. A. Marcinkevičius savivaldybės administracijos laimėjimu įvardino mokyklų tinklo pertvarkos projektą, nes šis didelis darbas buvo atliekamas vienu metu su pasiruošimu biudžeto tvirtinimui. Opozicijos veiksmus administracijos vadovas apibūdino kaip priekabiavimą nežinia prie ko.
A.Marcinkevičius taip pat įvertino seniūnų ataskaitas ir apgailestavo, kad seniūnijų gyventojai dažniausiai nežino, kas už ką jose atsako ir ką turi veikti seniūnas, administracija ar Taryba. Esą teiginiai, kad už viską atsako meras ar seniūnas, gali toli nuvesti, todėl būtina daugiau aiškinti žmonėms, kas už ką atsako. A. Marcinkevičius pabrėžė, jog savivaldybė darbo vietų tikrai nekuria, bet savo veiksmais šiek tiek gali įtakoti jų atsiradimą.
A.Marcinkevičius pareiškė, kad seniūnijose daug dėmesio bus skiriama socialinei veiklai bei didinamas socialinių darbuotojų etatų skaičius. Tiesa, seniūnijų socialiniams darbuotojams atlyginimai bus mokami priklausomai nuo aptarnaujamų žmonių skaičiaus. A. Marcinkevičius paaiškino, jog reikalingi etatai seniūnijose atsiras po etatų sumažinimo pačioje administracijoje ir jai pavaldžiose įtaigose.
Administracijos vadovas pabrėžė, kad bus atliktas tyrimas, kodėl Ašmintos ir Šilavoto seniūnijose buvo išnaudota ypač daug lėšų sniego valymui, o jų gyventojai išsakė daugiausiai nusiskundimų.
Siekiant su vis mažėjančiais biudžetais užtikrinti gyventojų saugumą tamsiu paros metu, seniūnams reikia daugiau kontaktuoti su bendruomenėmis ir visuomene, sudarant apšvietimo veikimo grafiką.
Administracijos direktorius apgailestavo, kad nemažai rajono gyventojų mano, jog jei jų vietovėje yra įsikūrusi bendruomenė, tai jai automatiškai priklauso visi tos vietovės gyventojai, ir pakvietė aktyvius žmones kurti daugiau bendruomenių.
A.Marcinkevičius pastebėjo, jog pastaruoju metu didėja problemų socialinėje sferoje, todėl turėtų pasikeisti Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių darbo prioritetai – daugiau dėmesio skirti prevencijai ir kurti bendrus planus.
Baigdamas pasisakymą administracijos direktorius pabrėžė, jog ateityje bus priimta daug ryžtingų sprendimų rajono gyventojų labui, bet kokie tai bus sprendimai, nekomentavo.
Mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė pasakė, jog yra Tarybai paruoštas sprendimo projektas dėl švietimo įstaigų reorganizavimo sąlygų paruošimo. Tos sąlygos, pasak mero pavaduotojos, bus viešai aptariamos, nors su įstaigų vadovais jau viskas apkalbėta ir netgi aptarta būsima struktūra.
L. Jakinevičienė pabrėžė, jog ne viena kaimo mokykla nebus uždaryta, o vyks tik dalinis reorganizavimas, ir apgailestavo, jog viešumoje pasirodžiusi informacija klaidina žmones, nes neatitinka tikrovės.
Mero pavaduotoja pasidžiaugė, jog savivaldybės priimti sprendimai leidžia tobulinti ir buitinių atliekų surinkimo metodiką. Esą už beveik 0,5 mln. litų bus įsigyti atliekų rūšiavimo konteineriai ir žmonės bus raginami jas rūšiuoti, o ateityje gyventojai, rūšiuosiantys atliekas, bus skatinami. Deja, pasak mero pavaduotojos, visus pasikeitimus savivaldybė turi derinti su kitomis savivaldybėmis, ir tai visada reikalauja daugiau laiko sprendimo įsigaliojimui.
Administracijos direktorius A. Marcinkevičius informavo, jog bus įvesta dviguba apmokėjimo sistema – abonementinį mokestį mokės visi gyventojai, be to, bus apmokama už atliktą paslaugą. Anot jo, jau dabar daromi žingsniai link aktyvesnio rūšiavimo – įstaigos ir įmonės gavo rūšiavimo konteinerius.
Klausimai
A. Marcinkevičius į klausimą „Kas daroma, kad buitinių atliekų surinkimo paslauga būtų prieinama visiems rajono gyventojams?“ atsakė, jog pasiekti 100 proc. tikslo nepavyks. Esą su naujais paslaugos tiekėjo savininkais deramasi dėl kito spec. automobilio įsigijimo, kuris galėtų pasiekti daugiau klientų ir ne taip stipriai gadintų kelius.
Deja, apie tai, kad buitinių atliekų surinkimo automobilis pasieks atokiausius rajono kampelius, pasak A. Marcinkevičiaus, negali būti ir kalbos, nes reikia labai daug lėšų investuoti į kelius, o tai padaryti neįmanoma.
Į klausimą „Ar yra daug vilčių, kad AB „Prienų šilumos tinklai“ gaus biokatilinės statybai ES paramą?“ meras V. Bujanauskas atsakė, kad vilčių yra, bet kol nėra paskelbta nauja metodika, galutinio atsakymo į šį klausimą nėra.
A. Marcinkevičius, atsakydamas į klausimą dėl nuotekų valymo projektų Balbieriškyje ir Išlauže įgyvendinimo galimų problemų, nes kalbama, jog generaliniam rangovui gali būti paskelbtas bankrotas, teigė, jog šiuo metu atlikta apie 97 proc. visų darbų, todėl nerimauti nėra pagrindo. Esą jei įvyks blogiausias variantas, projekto užbaigimas bus perduotas kitai bendrovei. Situaciją dėl šių projektų stebi agentūra, todėl jos nevertėtų dramatizuoti.

Taip pat skaitykite

7 komentarai

 1. to visiems

  kam dar karta ta pati s… malat, juk jau Vacys straipsnyje jusu pasisakymus parase. Nepersistenkit su saves gyrimu ir darbo laika naudokit darbui, o ne komentaru rasymui, nes kita karta isvis tik apie opozicija visa spaudos konferencija praalpesit, juk iki kitu seniunu ataskaitu dar toli, apie ka kalbesit… Padorumo klausimas turbut merui aktualiausias ir viesi bei privatus interesai balsuojant taryboj uz Prienu globos namu klausimus, kuriems vadovauja jo sugyventine. Kaip cia tada? Idomu, kodel opozicija dar sito klausimo nekelia viesumon, bet tikiu, kad tikrai ateis laikas. Oi tada kai kam vidurius paleis…

 2. visiems

  Nedaug išminties reikia, kad suprasti!
  To „patiko“: tapus politiku ar valstybės tarnautoju visi jo artimieji turi išeiti iš bet kokio darbo ir juo labiau net nemėginti įsidarbinti net sargu ar valytoja.(pavyzdys – Marcinkevičienė bibliotekoje dirba kiek žinau apie 5 metai)
  To“ super“:Pigios gudrybės su skambiais trumpiniais FNTT, STT ir t.t. Protingi mažiau kalba – daugiau daro. Jeigu būtų buvusi bent menkiausia galimybė opozicija seniai būtų tai padariusi. Pirkimai kaip suprantu buvo padaryti jau prieš šildymo sezono pradžią. Juos vykdė ne savivaldybė, o Šilumos tinklai. Opozicija apie tai kalbės dar iki rinkimų?
  To „Algirdas“: tai ne opozicija, o pigaus melo keli populistai.Nepadoru ir absurdiška nusileisti į tokį lygį, kuriame „malti liežuviu“ pagrindinis ginklas. Jau tik opozicijos lyderė manau dažniau meluoja negu tiesą sako.Ji nustebo sužinojusi, kad pažeidė etiką ir nepatvirtinta kandidate į seimą?Taip nebūna!
  Linkiu visiems elemetaraus padorumo.

 3. Algirdas

  „Opozicijos kritika peržengė visas padorumo ribas“, man atrodo, kad ji dar tik pradeda. Jos pareiga rodyti chebrytes daromas sakar- makar. Laikas susiprasti ir kai kam tepti slides, nes tolimesnis opozicijos judesys gali b8ti i6 tikro rimtas.